Bitcoin (BTC) 40.000 Doların Altına Kadar Düştü

bitcoin btc 40 600 dolarin altina kadar dustu

Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta Fed’in tutanaklarının yayımlanmasının ardından Bitcoin 46.000 dolar seviyelerinden 43.000 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Bu düşüşten kripto piyasası oldukça etkilenmişti. Bu kez lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 40.000 doların altına kadar geriledi.

Bitcoin (BTC) Eylül Ayından Beri İlk Defa 40.000 Doları Gördü

Bugün Goldman Sachs, 2022 yılı için daha yüksek Fed faiz oranlarına ilişkin beklentilerini açıklarken, Bitcoin 39.648 dolar seviyelerine kadar düştü. Öyle ki Jan Hatzius imzalı Goldman Sachs araştırma notunda bu yıl Fed’in dört faiz artırımı yapacağına işaret ediliyor. Ayrıca belirtmek gerekirse Fed, 2022 yılında Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında faiz artırım kararı verebilir

bitcoin btc 40 600 dolarin altina kadar dustu 2

Bunun aynında Bitcoin (BTC) yeni yıla zor bir başlangıç ​​yaptı. Öyle ki Bitcoin Eylül 2021’den bu yana ilk kez 40.000 doların altına kadar düştü. 

Aynı zamanda, Ethereum (ETH) fiyatı Pazartesi günü 3.000 doların altına kadar geriledi. Benzer şekilde geçen yılın Eylül ayından bu yana görülmeyen seviyelere düştü.

Son olarak haberin yazımı esnasında Bitcoin (BTC) CoinMarketCap verilerine göre; 39.821,60 dolardan işlem görüyor. Ethereum ise 3,002,02 dolardan işlem gördüğünü belirtelim.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 489.734,56 TL 8,87%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.664,75 TL 7,69%
tether
Tether (USDT) 13,42 TL 0,26%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.010,05 TL 7,72%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,23%
cardano
Cardano (ADA) 13,99 TL 6,12%
solana
Solana (SOL) 1.245,75 TL 11,01%
xrp
XRP (XRP) 8,13 TL 5,92%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,00 TL 9,05%
polkadot
Polkadot (DOT) 244,77 TL 10,59%
Bağlantıyı kopyala