Bitcoin 60 Bin Doların Altına Düştü!

bitcoin 60 bin dolarin altina dustuu

Geçtiğimiz hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarak yatırımcıları heyecanlandıran Bitcoin, bugün bir düşüş yaşadı. Lider kripto birimi Bitcoin, bugün gelen satışların etkisiyle 58.100 dolara kadar geriledi.

Düşüşün nedeni henüz bilinmiyor ancak, Bitcoin’i tetikleyebilecek kötü bir haber çıkmadığını da söyleylelim. Ayrıca, öncü kripto para birimi 60.000 dolar seviyesinin altına düşüş yaşarken, Ethereum ise 4.000 doların altına indi.

Bybt verilerine göre, son bir saat içinde birden fazla kripto para borsasında toplam 517.02 milyon dolar değerinde kripto para pozisyonu tasfiye edildi. Bunun toplam 503,9 milyon doları Binance, Bitfinex, Huobi, Bitmex, FTX ve diğer dijital ticaret platformlarındaki long pozisyonlar olarak kaydedildi.

Bitcoin Yatirimcilari Satisa Basladi BTC 8.600 Dolarin Altina Dustu

Bitcoin ile Beraber Altcoinler de Düştü

Bitcoin ile beraber altcoinlerde de düşüş gözlemlendi. Bitcoin sadece birkaç dakika içerisinde neredeyse 2.000 dolar kayıp yaşadı. Ayrıca, çeşitli kripto borsalarındaki fonlama oranları tehlikeli bir şekilde yükseldi. Bununla beraber belirtmek gerekirse Bitcoin Korku ve Açgözlülük seviyesi bir süre sonra gördüğü en yüksek seviyesinden düştü.

bitcoin 60 000 dolarin altina dustu 2

Son bir saatte 58.178 dolara kadar düşen Bitcoin, yazım sırasında 59.142 dolara kadar yükselmiş durumda. Ancak 60.000 doların hala altında seyrediyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 654.617,63 TL 0,14%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.284,81 TL 0,53%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.247,73 TL 2,31%
tether
Tether (USDT) 11,92 TL 0,61%
solana
Solana (SOL) 2.350,00 TL 0,36%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,29%
xrp
XRP (XRP) 11,39 TL 0,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,91 TL 0,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 423,51 TL 1,61%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,47 TL 1,00%
Bağlantıyı kopyala