Birleşik Krallık Posta Ofisi, Kripto Para Ticari için Düğmeye Bastı

birlesik krallik posta ofisi kripto para ticari icin dugmeye basti

Birleşik Krallık Posta Ofisi, önümüzdeki haftadan itibaren, kullanıcılara kripto para satın alma imkanı sunmaya başlayacağını açıkladı. Bunun için postaneye ait kimlik doğrulama uygulaması EasyID kullanılacak. Bu uygulamayı kullananlar, Swarm Markets isimli borsa üzerinden kripto para satın alabilecekler.

Birleşik Krallık Posta Ofisi, Kripto Para Alımı Sunacak

Önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak uygulamayla birlikte, Easy ID kullanıcıları, merkezi olmayan borsa Swarm Markets üzerinden kripto kupon alımı yapabilecek. Buradan alınan kuponlar, Swarm’ın platformunda BTC ve ETH için kullanılabilecek.

Bu arada postane, alınan kuponlar için herhangi bir komisyon tahsil etmeyecek. EasyID’nin kullanım ücreti de Swarm Markets tarafından ödenecek.

birlesik krallik posta ofisi kripto para ticari icin dugmeye basti 2

10 milyondan fazla kullanıcısı olan EasyID, geçen ağustos ayında tanıtılmıştı. Uygulamanın amacı, kullanıcıların, kimliklerini güvenli bir şekilde doğrulamalarını sağlamak ve diğer platformlardaki hizmetlere erişmelerine yardımcı olmak.

Varlıklarını platformun likidite havuzuna koyan Swarm Markets kullanıcıları, SMT ile ödüllendirilecek.

Almanya’nın mali denetim otoritesi BaFin’in lisansına sahip olan Swarm Markets’in, dünyanın ilk düzenlemiş DeFi protokolü olduğu iddia ediliyor. Pazarın, temmuz ayında, 15 milyon dolar değerinde taahhütlü likidite aldığını da hatırlatalım.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 387.607,12 TL 2,91%
ethereum
Ethereum (ETH) 27.176,30 TL 2,63%
cardano
Cardano (ADA) 19,61 TL 1,44%
tether
Tether (USDT) 8,64 TL 0,33%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.299,54 TL 0,82%
xrp
XRP (XRP) 8,56 TL 0,95%
solana
Solana (SOL) 1.279,21 TL 0,11%
polkadot
Polkadot (DOT) 284,16 TL 4,93%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,64 TL 0,22%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,93 TL 0,37%
Copy link
Powered by Social Snap