Birleşik Krallık Hazinesi’nden Beklenmedik NFT Kararı

birlesik krallik hazinesinden beklenmedik nft karari

Dünya genelinde kripto para birimlerine ve NFT’lere olan ilgi artmaya devam ediyor. Bu noktada geçtiğimiz aylarda Birleşik Krallık Hazinesi de hükümet destekli NFT planlarını duyurmuştu. Birleşik Krallık Hazinesi’nin bu NFT planı ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Birleşik Krallık Hazinesi, NFT Planlarını İptal Etti

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, ilk olarak Nisan 2022’de çevrimiçi ticaretinin yapılabileceği bir “Britanya için NFT” oluşturulması talimatını vermişti. Projenin hangi aşamada olduğu merak edilirken bugün Birleşik Krallık Hazinesi’nden yeni bir açıklama geldi. Birleşik Krallık Hazinesi, Kraliyet Darphanesi ile yaptığı istişarenin ardından “lansmana devam etmediğini” açıkladı.

birlesik krallik hazinesinden beklenmedik nft karari 2

Birleşik Krallık Hazinesi’nin bu açıklamasının ardından ekonomi sekreteri Andrew Griffiths, bakanlığın öneriyi “inceleme altında” tutmaya devam edeceğini açıkladı. Konu hakkında açıklama yapan Hazine Seçim Komitesi başkanı Harriet Baldwin şu ifadeleri kullandı:

Seçmenlerimizin tüm paralarını kaybetmeye hazır olmadıkça bu spekülatif token’lara yatırmaları gerektiğine dair çok fazla kanıt görmedik. Yani belki de bu sebepten ötürü, Kraliyet Darphanesi bu kararı Birleşik Krallık Hazinesi ile birlikte almıştır.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
546.865,90 TL 2,42%
ethereumETH/TRY
37.666,72 TL 1,88%
tetherUSDT/TRY
20,17 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.186,11 TL 1,90%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,13 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,54 TL 1,71%
staked-etherSTETH/TRY
37.664,90 TL 1,81%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 1,71%
matic-networkMATIC/TRY
17,92 TL 2,15%
Bağlantıyı kopyala