Amber Group, Pyth Network ile Ortaklığa Girdi

Asias Newest Unicorn Amber Group Accelerates GlobalExpansio Kopya

Üst düzey bir Asya fintech holdingi Amber Group, Pyth Network’ün veri sağlayıcıları kulübüne katıldı. Bu katılım ile birlikte çok kaynaklı veri ağının altyapısı güçlenecek.

Paylaşılan bilgilere göre, dijital varlıklar ekosistemi Amber Group ve merkezi olmayan pazar veri platformu Pyth Network ile ortaklığa girdi. Amber Group İcra Kurulu Başkanı Michael Wu konu ile ilgili olarak, ekibinin vizyonunun ve hedeflerinin, Pyth Network ile bir uyum içinde olduklarını vurguladı.

amber 112

Amber Group ve Pyth Network Uzun Vadeli Ortaklık Kurdu

Dijital varlıklar ekosistemi olan Amber Group ve Pyth Network uzun vadeli bir ortaklık kurdu. Bu ortaklık ile birlikte hedeflenen öncelikli amaç; Amber Group, Pyth Network’ün veri mimarisi zincirdeki fiyat ölçümleriyle beraber güçlendirecek olması.

Yapılan ortaklıkla ile Amber Group, DeFi metaverse’in çeşitli uygulamalarına genişlemeye odaklandığını gösteriyor. Ayrıca Pyth Network tarafından sağlanan DeFi protokolleri ve merkezi platformlar tarafından yayınlanan veriler yerine gerçek zincir üzerinde bulunan veriler kullanabilecek. Bu yükseltme ile birlikte sistemin geneli saldırı direncine ve merkezi olmayan durumlara karşı dayanıklı ve şeffaf hale gelecek.

Pyth Network ayrıca birden fazla Blockchain’de DeFi’leri uygulanabilir ve veri kaynaklarıyla güçlendirme işlemlerini ele alır.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 565.433,44 TL 4,45%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.835,54 TL 3,48%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.388,53 TL 4,34%
cardano
Cardano (ADA) 20,28 TL 2,25%
tether
Tether (USDT) 9,13 TL 0,18%
xrp
XRP (XRP) 10,50 TL 2,36%
solana
Solana (SOL) 1.462,48 TL 2,01%
polkadot
Polkadot (DOT) 398,28 TL 8,16%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,13 TL 0,13%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,18 TL 4,75%
Copy link
Powered by Social Snap