bitcoinBTC/TRY
736.617,07 TL 2,27%
ethereumETH/TRY
45.143,19 TL 2,90%
tetherUSDT/TRY
27,34 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
5.870,25 TL 1,41%
xrpXRP/TRY
13,91 TL 2,34%
usd-coinUSDC/TRY
27,33 TL 0,06%
staked-etherSTETH/TRY
45.127,60 TL 2,89%
cardanoADA/TRY
6,85 TL 2,96%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,88%
solanaSOL/TRY
552,50 TL 5,33%

Paylaş

Almanya’nın blockchain finansmanında artış yaşandı

almanya nerede almanya bayragi nasildir almanya 13715818 1265 amp

Blockchain teknolojisi hızlı bir şekilde gelişme kaydediyor. Birçok ülke de bu alandaki çalışmalarına hız vermiş durumda. Almaya’da bu ülkeler arasında yer alıyor. Öyle ki Almanya’nın blockchain finansmanı piyasadaki gerilemenin ortasında yüzde 3 arttı.

Almanya, blockchain konusunda ilerleme kaydediyor

Crypto Valley Venture Capital (CVVC) tarafından yayınlanan bir rapora göre; Almanya, dünya çapında blockchain pazarının genel performansındaki düşüşe rağmen 2023 yılında küresel risk sermayesi fonlama payında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

shutterstock 1016393917

Söz konusu raporda bunun dışında Almanya’nın da küresel fonlamada rekor paya sahip olduğu vurgulandı. Ülkenin küresel blockchain finansmanının yüzde 2,4’ünü ve küresel anlaşmaların yüzde 2,5’ini çektiği bildirildi. 2022’nin küresel finansmandaki yüzde 0,9 ve küresel anlaşmalardaki yüzde 1,9 rakamlarıyla karşılaştırıldığında, ülke 2023’te her iki istatistikte de yüzdelik bir artış gördü.

Raporda, ülkenin Avrupa merkezli blockchain finansmanının yüzde 9,4’ünü ve tüm Avrupa blockchain anlaşmalarının yüzde 10,3’ünü temin ettiği belirtildi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala