Akbank, Avalanche Summit II’de Blockchain Teknolojisine Değindi

akbank avalanche summit iide yeni nesil inovasyon ve cozumlerini paylastief

Bu yıl Barselona’da ikincisi düzenlenen Avalanche Summit II’de birçok şirket yeni nesil teknolojilere ışık tuttu. Akbank da sponsorluğunu üstlendiği ve dünyanın farklı yerlerinden blockchain odaklı birçok uzman geliştiricinin ve topluluğun katılımıyla, Avalanche Summit II’de blockchain tabanlı yeni nesil inovasyon ve çözümlerini paylaştı. 

Akbank, Avalanche Summit II’de Blockchain’den Bahsetti

Akbank, Avalanche Summit II’de başta Web3, blockchain ve onarıcı finans olmak üzere Akbank’ın finans sektöründeki yeni nesil ürün ve hizmetlerine değindi.

akbank avalanche summit iide yeni nesil inovasyon ve cozumlerini paylastirg

Etkinlikte “Kurumların Web2’den Web3’e Adaptasyonu” panelinde konuşmacı olarak yer alan Akbank Dijital Tasarım ve İnovasyon Bölüm Başkanı Burcu Küçükünal konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklamalarda bulundu:

Akbank LAB İnovasyon Merkezi olarak yenilikçi fikirleri, yeni nesil trend ve teknolojileri oldukça yakından takip ediyoruz. Web3 de en çok heyecanlandığımız alanlardan bir tanesi. Akbank olarak sürdürülebilir bir gelecek için inovasyonun gücüne inanıyor ve bu doğrultuda hem müşterilerimize hem de dünyamıza değer katan yeniliklere imza atıyoruz. Bu alanda öncelikle geçen sene Akbank ReFi Hackathon ile bir yolculuğa çıktık ve blok zinciri geliştiricilerini yanımıza alarak onarıcı finans alanında somut projeler kazandırdık. 

Ayrıca Burcu Küçükünal Akbank olarak finans alanında blockchain tabanlı teknolojiler için uzun yıllardır yatırım yaptıklarını aynı zamanda bu noktada önceliklerinin bu teknolojilerin avantajlarını en güvenli şekilde ve en doğru zamanda ekosisteme kazandırabilmek olduğunu açıkladı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
554.297,91 TL 0,78%
ethereumETH/TRY
38.366,46 TL 0,44%
tetherUSDT/TRY
20,61 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.280,02 TL 0,84%
usd-coinUSDC/TRY
20,60 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
10,42 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
38.362,96 TL 0,46%
cardanoADA/TRY
7,47 TL 3,34%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 0,27%
matic-networkMATIC/TRY
18,45 TL 0,73%
Bağlantıyı kopyala