AC Milan Spor Kulübü Kendi NFT’lerini Piyasaya Sürüyor

AC Milan Spor Kulübü Kendi NFTlerini Piyasaya Sürüyor

NFT sektörü her ne kadar ivmesinde düşüş olsa da büyümeye devam ediyor. Sektöre hergün yeni bir şirket dahil olurken, spor kulüplerinden de oldukça önemli anlaşmalar gelmeye devam ediyor. Son olarak İtalyan Spor kulübü AC Milan, kendi NFT koleksiyonunu piyasaya süreceğini açıkladı.

AC Milan 2

AC Milan Spor Kulübü Kendi NFT’lerini Satışa Çıkaracak

AC Milan, Fansea ile işbirliği yaparak Kulübün Güney Sudan’dan özel bir Rossoneri formasının sınırlı sayıda 3 boyutlu NFT’lerini satışa çıkardığını duyurdu. Fansea tarafından modern ve sürdürülebilir teknoloji kullanılarak oluşturulan 3 boyutlu NFT’ler  euro’ya satışa çıkacak . Taraftarlar, San Siro stadyumunun kapasitesini temsil eden 75.817 sertifikalı dijital hatıra parçasından bir veya daha fazlasını 14 Nisan’dan itibaren kulübün resmi NFT web sitesinde satın alabilecekler. Siteye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Özel 3 boyutlu NFT’ler, 29 Nisan’da piyasaya çıktığında Fansea uygulamasından da erişilebilir olacak.

NFT tasarımı ise 2016/17 sezonundan kalma forma oldu. Danimarkalı savaş fotoğrafçısı Jan Grarup tarafından, ülkedeki şiddetli selin etkilerini belgelemek için Güney Sudan’a yaptığı bir gezi sırasında keşfedilen forma daha sonrasında Kulübe bağışlandı ve sonunda bu forma sergilendi. 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
473.096,83 TL 2,96%
ethereumETH/TRY
32.527,15 TL 4,87%
tetherUSDT/TRY
15,50 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
15,50 TL 0,34%
binance-coinBNB/TRY
4.784,37 TL 4,34%
xrpXRP/TRY
6,74 TL 4,38%
cardanoADA/TRY
9,16 TL 5,76%
solanaSOL/TRY
888,70 TL 7,33%
binance-usdBUSD/TRY
15,45 TL 0,59%
polkadotDOT/TRY
172,76 TL 5,21%
Bağlantıyı kopyala