ABD Senatörleri, Kripto Vergi Hükmü Konusunda Uzlaşıldığını Duyurdu

abd senatosu 2

ABD Senatörleri Cynthia Lummis ve Pat Toomey, Demokratlar, Cumhuriyetçiler ve Hazine Bakanlığı arasında altyapı yasa tasarısında yer alan kripto varlıkların vergilendirilmesi hususunda uzlaştığı duyuruldu.

Anlaşmanın tam metni henüz açıklanmasa da Senatör Roomey, dijital varlık sektörü içerisinde kimin vergi raporlama yükümlülüğüne sahip olduğunun belirleneceğini ifade etti. Buna göre yazılım geliştiricilerin, düğüm operatörlerinin ve doğrulayıcıların raporlama yapması gerekmeyecek ancak aracılar yer alacak.

Senatörler Ron Wyden, Lummis ve Toomey, komisyoncu olmayan işletmeleri mevzuattan muaf tutmak için değişiklik yaptı.

Senatörler Ron Portman, Mark Warner ve Kyrsten Sinema da doğrulayıcıları yalnızca proof of stake ve proof of work ağlarından muaf tutacak bir dizi değişiklik yaptı. Beyaz Saray tarafından da bu değişikliğin desteklendiği duyurulmuştu.

Senatör Pat Toomey’e göre altı Senatör de yeni uzlaşıyı destekliyor.

Senatonun Salı günü yapılacak nihai oylamaya kadar uzlaşma konusunda oy birliği ile onay alması gerekiyor. Aksi takdirde yasama organı orijinal hükmü Temsilciler Meclisi’ne gönderecek.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 384.109,27 TL 0,94%
ethereum
Ethereum (ETH) 27.076,60 TL 3,43%
cardano
Cardano (ADA) 19,54 TL 4,34%
tether
Tether (USDT) 8,88 TL 0,23%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.054,45 TL 2,12%
xrp
XRP (XRP) 8,35 TL 0,38%
solana
Solana (SOL) 1.200,97 TL 1,25%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,88 TL 0,04%
polkadot
Polkadot (DOT) 254,07 TL 4,55%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,82 TL 2,40%
Copy link
Powered by Social Snap