ABD Adalet Bakanlığı’ndan Kripto Şirketlerine Tavsiye

abd adalet bakanligindan kripto sirketlerine tavsiye

Son zamanlarda kripto şirketleri üzerindeki kontrolünü artıran ABD Adalet Bakanlığı’ndan yeni bir hamle geldi. Adalet Bakanlığı, kripto şirketlerinin avukatlarına, soruşturmalar hakkında bilgi vermemelerini tavsiye etti.

Adalet Bakanlığı’ndan Kripto Şirketlerine Soruşturma Tavsiyesi

Konu hakkında bilgi sahibi olan bir kişinin aktardıklarına göre, Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı, kripto şirketlerinin avukatlarına yeni bir tavsiyede bulundu. Adalet Bakanlığı kripto şirketlerinin avukatlarına başlatılan soruşturmalar hakkında bilgi vermemelerini talep etti. ABD Adalet Bakanlığı’nın dijital para birimi danışmanı Sanjeev Bhasker, konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Özel sektör, DeFi ya da başka bir alanda dijital varlıklarla uğraşan şirketler hakkında başlattığımız soruşturmalar, konu özellikle müşterilerle ilgiliyse avukatların bu soruşturma hakkında bilgi vermemelerini öneriyoruz. Özellikle bu soruşturmaları müşterilerinize haber vermemek, bizim soruşturma sürecimizi çok daha sağlıklı bir şekilde yürütmemizi sağlayacak. Aksi takdirde konu hakkında önceden bilgi sahibi olan müşteriler ya da kişiler, varlıklarını başka bir yere transfer edebilir ya da kaçabilir.

Blockchain Derneği tarafından Washington’da düzenlenen etkinlikte konuşan Bhasker, ABD Adalet Bakanlığı’na yardımcı olmak adına, daha fazla hassasiyet gösterilmesi gerektiğini belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
306.206,59 TL 0,06%
ethereumETH/TRY
22.258,95 TL 0,89%
tetherUSDT/TRY
18,59 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.726,91 TL 1,88%
usd-coinUSDC/TRY
18,61 TL 0,04%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
7,40 TL 0,18%
dogecoinDOGE/TRY
1,84 TL 10,66%
cardanoADA/TRY
5,83 TL 0,21%
matic-networkMATIC/TRY
15,67 TL 0,25%
Bağlantıyı kopyala