a16z, Kripto ve Web 3.0 ile İlgili Vizyonunu Açıkladı

a16z kripto ve web 3 0 ile ilgili vizyonunu acikladi

Kripto odaklı risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz (a16z) kripto varlıkların düzenlenmesi konusundaki vizyonunu açıkladı. Ayrıca Andreessen Horowitz Web3’ün Geleceğini Şekillendiren Dünya Liderleri için 10 İlke” başlıklı bir belgede yayımladı

a16z, Web 3.0 Konusunda Belge Yayımladı

Risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz (a16z) kripto varlıkların düzenlenmesi ve uzun süredir gündemde olan Web 3.0 ile ilgili vizyonunu açıkladı. a16z Web 3.0 içinde bir belge yayımladı. Şirket söz konusu olan bu belgede hükümetleri, işletmeleri ve sivil toplum gruplarını bir düzenleme konusunda uyarıyor.

Web3’ün Geleceğini Şekillendiren Dünya Liderleri için 10 İlke” başlıklı belgede şunlar yer alıyor:

2021 yılı, Web 3 için bir dönüm noktası oldu. Önemli sayıda politika yapıcı, Web 3’ün fırsatlara erişimi demokratikleştirme, bireylere verileri üzerinde daha fazla kontrol sağlama ve daha iyi bir internet oluşturma potansiyelini kavramaya başladı. Önümüzdeki yıl, bu liderlerin çoğu, Web 3 platformlarının geniş çapta benimsenmesini sürdürmek için yasal ve düzenleyici mimari oluşturmak için çalışacak.

Ayrıca bu belge kripto borsaları Binance, FTX ve Coinbase’den gelen benzer yayınlara benziyor. Öyle ki daha önce, Binance ve FTX gibi önde gelen kripto varlık alım satım platformları da kripto varlıkların nasıl düzenlenmesi gerektiği ile ilgili raporlar paylaşmıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 490.947,68 TL 0,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.470,37 TL 0,43%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,58%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.088,58 TL 2,71%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,09%
solana
Solana (SOL) 1.246,38 TL 1,47%
xrp
XRP (XRP) 8,19 TL 0,67%
terra-luna
Terra (LUNA) 839,65 TL 4,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,93 TL 2,48%
Bağlantıyı kopyala