Yeni Nesiller Altın Yerine Bitcoin (BTC) Tercih Ediyor

Abone Ol:google-news
0
10/09/2020

Morgan Stanley’in küresel stratejisti Ruchir Sharma 8 Eylül’de Julia Chatterley ile bir röportaj gerçekleştirdi. Sharma Y kuşağının değerli metal altın yerine, dijital altın olarak adlandırılan Bitcoin’i tercih ettiğini söyledi ve şu iadeleri kullandı:

“Genel olarak şu debilebilir ki; merkez bankalarının ne kadar çok para bastığı düşünüldüğünde, alternatif varlık arayışı olduğu aşikar. Bu nedenle, söz konusu varlıkların varlıklarını sürdüreceğini düşünüyorum.”

Bitcoin (BTC) Tercih Edilebilir

Sharma ayrıca, enflasyona göre ayarlanmış faiz oranları negatif olduğunda altının iyi bir yatırım olduğunu belirtiyor. Bilindiği üzere altın, Ağustos ayı başında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.058 dolara yükseldi ancak daha sonra 1.937 dolara geri döndü.

Sharma’ya göre, merkez bankaları enflasyon geri dönerse eğrinin oldukça gerisinde kalacak. Önde gelen Hintli yatırımcılar, portföylerin “yüzde beşini altına” veya daha “maceraya açık olanlar” için Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine ayrılmasını tavsiye ediyor.

BTC, geçen hafta önemli bir gerileme yaşamasına rağmen; yılın başından bu yana yine de yüzde 64 artmış durumda. Lider kripto para birimi, Morgan Stanley’in  kurumsal bir varlık sınıfı tanımından iki yıl sonra, Wall Street’te benimsenmesiyle önemli ilerleme kaydetmeye devam ediyor.

Bitcoin Meraklısı Bir Nesil

2019 YouGov anketine göre, Y kuşağının herhangi bir kripto para birimine sahip olma olasılığı çok daha yüksek. Anketten çıkan bir başka sonuç ise ise Y kuşağının kripto para birimlerinin genel kabul göreceğine inanıyor olması.

Gelecek yirmi yıl içinde 68 trilyon dolarlık servetin genç nesillere aktarılmasının beklendiğini düşünürsek, Grayscale’in genel müdürü Michael Sonnenshein’in belirttiği gibi bu paranın bir kısmı Bitcoin’e akabilir.

Kaynak: u.today

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.046 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.

https://www.btchaber.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 342.764,45 TL 1,03%
ethereum
Ethereum (ETH) 20.818,62 TL 6,75%
tether
Tether (USDT) 8,53 TL 0,53%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.764,06 TL 3,64%
cardano
Cardano (ADA) 11,21 TL 3,45%
xrp
XRP (XRP) 6,45 TL 7,47%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,82 TL 3,44%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,55 TL 0,25%
polkadot
Polkadot (DOT) 132,49 TL 7,06%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,55 TL 0,47%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap