Yatırımcı Bill Miller: Bitcoin Artık Yeni Moda

yatirimci bill miller bitcoin artik yeni moda

Yatırımcı Bill Miller, Bitcoin‘in altının yerini almasıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Eski Legg Mason CIO’su Bill Miller, en büyük kripto varlığı bir Ferrari arabasına benzetirken, altını ise artık at arabası gibi kaldığını düşünüyor. Mason CIO ayrıca geçtiğimiz Haziran ayında Bitcoin’in boğa koşusundan önce en büyük kripto para birimini “turbo şarjlı altın” olarak tanımlamıştı.

Miller, 2014’te Bitcoin’i daha en başlarda benimseyen ilk Wall Street’lilerden biri. 2000’lerin sonlarında küresel mali kriz sırasında Bitcoin ve Amazon’un net değerinin yüzde 90’ını kaybettikten sonra, milyarder statüsünü yardımla geri aldı.

Bill Miller‘ın yatırım fonu Miller Opportunity Trust, Eylül ayı sonlarında Grayscale Bitcoin Trust’ta 1,5 milyon hisseye sahip olduğunu bildirdi.

yatirimci bill miller bitcoin artik yeni moda 1

Bill Miller’ın Aksine Ray Dalio Aynı Fikirde Değil

Bill Miller yaptığı yorumda Bitcoin’i ferrariye benzeterek altına kıyasla yeni moda olarak gördüğünü dile getirdi. Ayrıca bugün erken saatlerde Bitcoin, hafif bir geri çekilmeden önce 50.000 dolar seviyesini görmeye yeniden yaklaştı.

Bazıları modası geçmiş ve eski moda olduğu için altından uzaklaşırken, diğerleri bunu büyük bir önemi olduğunu düşünüyor. Bridgewater Associates CEO’su Ray Dalio’da bu fikri benimseyenler arasında gözüküyor. Ray Dalio, Bitcoin yerine parlak metali tercih ediyor çünkü birincisi binlerce yıldır bir değer deposu görevi gördüğünü düşünüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 439.737,87 TL 3,62%
ethereum
Ethereum (ETH) 30.163,15 TL 1,23%
cardano
Cardano (ADA) 19,76 TL 1,80%
tether
Tether (USDT) 8,86 TL 0,03%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.851,36 TL 3,49%
solana
Solana (SOL) 1.482,72 TL 0,76%
xrp
XRP (XRP) 9,30 TL 1,86%
polkadot
Polkadot (DOT) 279,21 TL 1,13%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,86 TL 0,07%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,11 TL 9,79%
Copy link
Powered by Social Snap