Wirex ABD’de Yeni Kartı İçin Visa İle Ortaklık Kurdu

wirex abdde odeme ve kripto hizmeti icin visa ile ortaklik kurdu

Kripto cüzdan şirketi olan Wirex, Amerika Birleşik Devletleri’nde geçtiğimiz aylarda kullanıma sunduğu kendi kripto uygulamasında 150.000’den fazla kullanıcının kaydolduğunu açıklamıştı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Wirex, kullanıcılarına benzersiz bir ödeme ve kripto hizmeti sunmak için Visa ile ortaklık kurdu. Kurulan ortaklıkla birlikte kullanıcıların Wirex hesabına kripto destekli Visa kart bağlanabilecek.

Wirex Kripto Özellikli Kripto Banka Kartını Tanıttı

2015 yılında kurulan Wirex, kullanıcılar için kripto cüzdan hizmeti sunuyordu. Kullanıcılar Wirex ile birlikte günlük harcamalarını Wirex cüzdanları üzerinden gerçekleştirebiliyordu. Şirket yaptığı son açıklamada dünyanın ilk kripto destekli banka kartlarından birisini tanıttı. Kullanıcılar Wirex’in Visa destekli kartı ile harcamalarında yüzde 8’e kadar ödül kazanabilecek. Wirex ödül programının ismini ise Cryptoback™ olarak açıkladı.

wirex abdde odeme ve kripto hizmeti icin visa ile ortaklik kurdu 2

Wirex’in Visa ile ortaklık kurarak geliştirmiş olduğu yeni ödül kartı, ABD için kullanıma çıkacak. Bu kartla birlikte kullanıcılar Wirex uygulaması üzerinden 37 kripto para biriminin yanında ABD doları da satın alabilecek. Kullanıcılar ayrıca kriptolarını satın alma, tutma ve değiştirme işlemlerini de uygulama üzerinden yapabilecek. Kullanıcılar ayrıca ABD içinde ve ABD dışında da Visa uyumlu ATM’lerden ücretsiz para çekme işlemi yapabilecek. Yıllık kart ücretinin bulunmadığı Wirex’in yeni hizmetinin diğer ülkelerde kullanıma sunulup sunulmayacağı şimdilik bilinmiyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
463.384,91 TL 6,36%
ethereumETH/TRY
31.961,30 TL 8,80%
tetherUSDT/TRY
15,44 TL 0,52%
usd-coinUSDC/TRY
15,45 TL 0,56%
binance-coinBNB/TRY
4.561,73 TL 10,97%
xrpXRP/TRY
6,58 TL 12,36%
cardanoADA/TRY
8,53 TL 16,68%
binance-usdBUSD/TRY
15,47 TL 0,36%
solanaSOL/TRY
793,35 TL 17,20%
polkadotDOT/TRY
165,77 TL 25,29%
Bağlantıyı kopyala