Visa ve Sanatçı Micah Johnson, NFT Eğitimi Verecek

visa ve nft sanatcisi micah johnson nft egitimi verecek

Visa, NFT karakteri Aku’nun yaratıcısı olan ünlü kripto sanatçısı Micah Johnson ile ortaklaşa NFT merkezli bir program başlattı.

Visa yakın bir zamanda, yaklaşık 150.000 dolar değerinde ETH karşılığında bir CryptoPunks NFT avatarı satın aldı. Bu satın alım sonrası, Ağustos ayında NFT alanında büyük bir sıçrama yaşandı ve bundan kısa süre sonra Punks için piyasa talebi patladı. 

Şimdi ise finansal hizmetler devi Visa, yeni başlatılan bir girişim sayesinde daha da geniş bir içerik oluşturucu kitlesine NFT’ler hakkında daha fazla farkındalık getirmek istiyor.

Visa ve Johnson birlikte çalışarak, sanatçıların ve küçük işletme sahiplerinin NFT’lerin nasıl çalıştığını ve dijital çalışma oluşturmak ve satmak için Blockchain ağlarını nasıl kullanabileceklerini daha iyi anlamalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

visa ve sanatci micah johnson nft egitimi verecek

Visa ve Micah Johnson, NFT Eğitimi için Ortaklaşa Çalışacak

Visa, inisiyatifte yer almak ve projede yer alacak ilk içerik oluşturucu sınıfını seçmek isteyen içerik oluşturucular için açık bir çağrı yapacak. Şirket ek olarak, birçok gruba sponsor olacak, gruba danışacak ve ayrıca katılımcı içerik oluşturucular ile Visa’nın ödeme ortakları arasında “anlamlı ilişkiler geliştirmeye çalışacak”.

Visa başkan yardımcısı ve kripto başkanı Cuy Sheffield konuyla alakalı olarak şu ifadelere yer verdi:

“Sanat ve içerik oluşturma dünyasında dijital bir rönesansın başlangıcında olduğumuza inanıyoruz. Kültür ve ticaretin kesiştiği noktada topluluklar oluşturan sanatçılar, müzisyenler, yazarlar, fotoğrafçılar ve küratörlerden oluşan gelişen bir ekosistem. NFT’ler gibi kripto ekosisteminde ortaya çıkan yeni teknolojiler, dünyanın dört bir yanındaki dijital yaratıcıların kendi küçük işletmelerini kurmaları için giriş engelini azaltma potansiyeline sahip.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 520.362,58 TL 5,15%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.793,24 TL 5,52%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.294,06 TL 6,90%
cardano
Cardano (ADA) 19,68 TL 3,81%
tether
Tether (USDT) 9,03 TL 0,02%
xrp
XRP (XRP) 10,11 TL 3,70%
solana
Solana (SOL) 1.363,18 TL 3,87%
polkadot
Polkadot (DOT) 370,04 TL 19,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,03 TL 0,20%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,13 TL 6,05%
Copy link
Powered by Social Snap