VanEck’in ETF’i, CBOE Borsasında Piyasaya Sürülecek

vaneckin etfi cboe borsasinda piyasaya surulecek 2

Bitcoin vadeli işlemleri başvuruları son dönemde oldukça popüler hale gelmeye başladı. ProShares, ilk ETF’ini New York borsasında listelemesinden sonra yatırım şirketleri ETF başvurularını sıklaştırdı.

Yatırım şirketi VanEck, daha önce spot Bitcoin ETF için başvuruda bulunmuştu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı başvuru 12 Kasım Cuma günü reddedildi. Fakat, yeni bir ETF onayı çok geçmeden geldi. VanEck‘in Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonu (ETF), önümüzdeki hafta Chicago merkezli CBOE borsasında piyasaya sürülecek.

vaneckin etfi cboe borsasinda piyasaya surulecek

VanEck’e Ait Bir ETF İşlemlere Açılacak

Yatırım şirketi VanEck’in Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonu (ETF), 16 Kasım Salı günü, Chicago Opsiyon Borsası’nda (CBOE) listelenecek. CBOE’nin resmi internet sitesinde yayınlanan duyuruda; VanEck Bitcoin Strateji Fonu, “XBTF” ismiyle işlem görmeye başlayacak.

Lansman tarihi duyurusu, SEC’in geçtiğimiz günlerde VanEck‘in vadeli işlem sözleşmeleri yerine doğrudan Bitcoin‘e yatırım yapan bir “spot Bitcoin ETF” teklifini reddetmesinden hemen sonra geldi.

VanEck ETF’i önümüzdeki hafta piyasaya sürülecek. Böylece, SEC tarafından uzun zamandır reddedilen Bitcoin ETF’lerine bir yenisi daha eklenmiş olacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 674.268,96 TL 0,44%
ethereum
Ethereum (ETH) 57.578,49 TL 1,32%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.825,07 TL 3,34%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,30%
solana
Solana (SOL) 2.576,79 TL 0,38%
cardano
Cardano (ADA) 18,50 TL 1,47%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,69 TL 0,29%
xrp
XRP (XRP) 10,99 TL 1,05%
polkadot
Polkadot (DOT) 372,99 TL 1,86%
terra-luna
Terra (LUNA) 868,89 TL 6,28%
Bağlantıyı kopyala