Ünlü Ayakkabı Şirketi Crocs, NFT Dünyasına Katıldı

unlu ayakkabi sirketi crocs nft dunyasina katildi

Gün geçmiyor ki bir şirket NFT sektörüne adım atmasın. Artan popülaritesi sebebiyle şirketlerin dikkatini çeken NFT’ler hızlar tüm sektörleri kendisine çekiyor. Son olarak ünlü ayakkabı üreticisi Crocs, markasını NFT‘ler alanına genişletecek bir ticari marka başvurusunda bulundu.

Crocs’un kamuya açık başvurusunu incelediğimizde, şirketin ayakkabılar, giysiler, çantalar, aksesuarlar ve dekorasyon için takıların, dijital versiyonlarını NFT olarak piyasaya sürmek istediğini görüyoruz. 

unlu ayakkabi sirketi crocs nft dunyasina katildi 1

Croscs NFT Dünyasına Katıldı

Halka açık patent başvurularının listelendiği USPTO verilerine göre, bu dijital varlıkları göndermek, almak ve takas etmek için yazılımlar ve bunları satmak için çevrimiçi bir mağaza da aynı şekilde planlar dahilinde yer alıyor.

Patent, Crocs’un NFT yayınlamaya hazırlandığının güçlü bir sinyali olabilir. Öyle ki Crocs, dijital giyilebilir ürünlere geçiş yapan tek ayakkabı markası değil. Daha öncesinde Nike, Adidas ve Undur Armor, ürünlerini NFT olarak piyasaya sürdü.

Diğer taraftan 11 Ocak tarihinde şirketin kazanç çağrısında konuşan Crocs yöneticileri, şirketin dijital alanlarda gelişmek istediğini belirtirken, NFT ve metaverse konusunda herhangi bir detaya değinmedi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 492.105,56 TL 10,75%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.085,70 TL 13,52%
tether
Tether (USDT) 13,47 TL 0,24%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.193,31 TL 12,96%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,52 TL 0,19%
cardano
Cardano (ADA) 15,28 TL 10,71%
solana
Solana (SOL) 1.504,14 TL 11,33%
xrp
XRP (XRP) 8,66 TL 11,59%
terra-luna
Terra (LUNA) 869,61 TL 18,61%
polkadot
Polkadot (DOT) 267,25 TL 14,53%
Bağlantıyı kopyala