Unicorn TrueLayer, Çalışanlarında Azalmaya Gidiyor

Unicorn TrueLayer Calisanlarinda Azalmaya Gidiyor

Kripto para piyasaları düşüş yaşadıktan sonra birçok şirket ekonomik anlamda bazı zorluklarla karşılaştı. Bu zorluklarla baş edemeyen birkaç şirket iflas bayrağını çekerken çoğu kripto odaklı şirketten küçülmeye gitme adımı gördük. Bu yürüyüşe son olarak TrueLayer da katıldı.

Unicorn TrueLayer Calisanlarinda Azalmaya Gidiyor 2

TrueLayer Çalışanlarının Yüzde 10’u ile Yollarını Ayırıyor

Londra merkezli açık bankacılık firması TrueLayer kısa bir süre önce paylaştığı bir blog gönderisinde, çalışan sayısını yüzde 10 azaltmayı planladığını duyurdu. Konu hakkında konuşan TrueLayer CEO’su ve kurucu ortağı Francesco Simoneschi, işten çıkarmaların Perşembe günü yapılan kapsamlı bir toplantıda duyurulduğunu açıkladı:

“Son on iki ayda nelerin değiştiğini bir şekilde sorguluyor olabilirsiniz. Artık çok farklı bir bağlamda ve daha zorlu piyasa koşullarında faaliyet gösteriyoruz. TrueLayer, güçlü bir konumda olda da bu denli geniş faktörlere karşı bağışık değildir” 

TrueLayer, şirketlerin Birleşik Krallık’ın açık bankacılık düzenleyici çerçevesinden yararlanmasını sağlayan hizmetleri ile biliniyor. Şirketin ürünleri, bankaların elinde bulunan verilere, bu verilere sahip olan müşterilerin talebi üzerine yetkili üçüncü kişilerin erişmesine olanak tanıyor. Birçok fintech firması ise hizmetlerini güçlendirmek için bu çerçeveden yararlanıyor. 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
375.965,79 TL 1,91%
ethereumETH/TRY
25.126,40 TL 0,68%
tetherUSDT/TRY
18,55 TL 0,27%
bnbBNB/TRY
5.470,78 TL 1,75%
usd-coinUSDC/TRY
18,53 TL 0,21%
xrpXRP/TRY
8,97 TL 4,74%
binance-usdBUSD/TRY
18,53 TL 0,12%
cardanoADA/TRY
8,03 TL 0,08%
solanaSOL/TRY
634,05 TL 1,58%
dogecoinDOGE/TRY
1,21 TL 7,55%
Bağlantıyı kopyala