Türkiye’de ve Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 19 – 25 Kasım

Turkiyede ve Dunyada Haftanin Trend Coinleri 19 25 Kasim

Kripto para sektörü oldukça kritik bir dönemden geçiyor. Öyle ki FTX krizinin etkileri yavaş yavaş azalırken piyasalar ilk yeşil sinyallerini vermeye başladı. Doğal olarak bu toparlanma trendinde yer alan kripto paralar ile yeniden yön belirlemek için harekete geçti. Gelin haftanın trend olan coin’lerine CoinGecko‘nun listesi ile göz atalım. 

Türkiye’de Haftanın Trend Coinleri! 19 – 25 Kasım

2022 Dünya Kupası tüm heyecanı ile sürerken, kripto ve futbolun en büyük kesişim noktası olan fan token’lar da hareke geçmiş durumda. Her maç sonrası daha da hareketlenen fan token’lar haftanın trendleri listemizin de üst sıralarında yer alıyor. Öyle ki haftanın en trend token’ı Valencia CF Fan Token olmuş durumda. Dünya Kupası’nın heyacanı fan token’ları da etkilerken en öne çıkan token’lardan biri da Valencia CF Fan Token oldu.

Listenin devamında sık sık yaptığı reklamlar ile gündeme gelen ancak son dönemde sessizliği koruyor. Ancak meme token’larda yaşanan son hareketlenmede kendisine konum bulan Floki, haftanın trendleri listesinde 2. sıraya çıkmayı başardı. Listenin 3. sırasında ise her haftanın vazgeçilmez ismi STEPN yer aldı.

Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 19 – 25 Kasım

Türkiye’de olduğu dünyada da haftanın token’ları oldukça hareketli. Listenin ilk sırasında SONM yer alırken, ikinci sırada Frax yer alıyor. SONM‘ın ilk sırada yer alması token’ın sın 1 hafta içerisinde yaptığı atılım kaynaklı olarak görülüyor. Diğer taraftan listenin devamında yer alan Solana, Curve DAO ve devamında yer alan Aptos, yatırımcıların ilgi alanının yeni nesil Blockchain ağlarına kaydığının bir göstergesi niteliğinde.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
317.331,10 TL 0,18%
ethereumETH/TRY
23.501,45 TL 1,00%
tetherUSDT/TRY
18,78 TL 0,46%
bnbBNB/TRY
5.420,42 TL 0,42%
usd-coinUSDC/TRY
18,73 TL 0,14%
binance-usdBUSD/TRY
18,73 TL 0,21%
xrpXRP/TRY
7,31 TL 1,03%
dogecoinDOGE/TRY
1,94 TL 3,90%
cardanoADA/TRY
5,99 TL 0,67%
matic-networkMATIC/TRY
17,03 TL 1,40%
Bağlantıyı kopyala