bitcoinBTC/TRY
764.633,71 TL 3,23%
ethereumETH/TRY
47.268,42 TL 2,93%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.979,35 TL 1,46%
xrpXRP/TRY
14,35 TL 1,46%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
47.315,02 TL 2,98%
solanaSOL/TRY
656,00 TL 12,23%
cardanoADA/TRY
7,26 TL 3,67%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 1,97%

Paylaş

Türkiye’de ve Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 13 – 19 Ağustos

Turkiyede ve Dunyada Haftanin Trend Coinleri 13 – 19 Agustos

Kripto para piyasası haftayı aktif ve hareketli bir şekilde bitirmeye hazırlanırken, Bitcoinde (BTC) yaşanan düşüş etkisini göstermeye devam ediyor. Birçok altcoin’in Bitcoin’in düşüşünden etkilendiği bu dönemde dikkatleri üzerine çeken altcoin’ler de az değil. Bazı projeler yeni iş birlikleri ile öne çıkarken, bazıları yeni çıkardıkları ürünler ile ön plana geliyorlar. Gelin CoinGecko’nun paylaştığı 13 – 19 Ağustos tarihleri arasında Türkiye’de ve dünyada trend olan kripto paralar hangisi inceleyelim.

Türkiye’de Haftanın Trend Coinleri! 13 – 19 Ağustos

Türkiye kripto para sektöründe en aktif ülkelerden biri, özellikle meme token’lara oldukça ilgi olan ülkemizde Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Floki Inu (FLOKI) gibi token’lara büyük bir ilgi var. Bu noktada haftanın trendleri sıralamasında ilk sırada yer alan Shiba Inu da bunu kanıtlıyor. Son dönemde yaptığı iş birliği ve tanıttığı yeni ürünler ile sık sık gündeme gelen Shiba Inu (SHIB) en trend coinler listesinde de ilk sıraya yerleşmeyi başardı.

Listenin ikinci sırasında listede sık sık görmeye alışık olduğumuz STEPN yer aldı. Bir move to earn oyununu yerel coini olan STEPN oldukça büyük bir Türkiye pazarına sahip durumda. Bu noktada fiyatı sık sık kontrol edilen STEPN, sürekli olarak trendlerde kalmayı başarıyor.

Listesnin üçüncü sırasındaki isim pek alışık olmadığımız bir kripto para olan Clover Finance oldu. Proje yaptığı yeni yükselmeler ile yaptığı fiyat atılımı ile dikkat çekti ve bu atılım bir yükseliş trendi başlattı. Bu noktada projenin trendlere çıkması da mümkün oldu. Listenin devamında ise sırasıyla Bone ShibaSwap, Baby Doge Coin, Step App ve Floki Inu yer aldı.

Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 13 – 19 Ağustos

Kripto para trendlerinde sık sık lider değiştiren dünya piyasası, bu sefer de GameFi projesi UFO Gaming’i ilk sıraya koydu. Proje hafta içerisinde bazı güzel atılımlar yapsa da sert bir düzeltmeye maruz kaldı ve fiyatı geri düştü. Listenin ikinci sırasında ise son dönemin DeFi trendini yakalayan Optimism (OP) yer alıyor.

Üçüncü sırada yer alan kripto para ne yazık ki depeg yaşayan bir stablecoin oldu. Fiyatı üzerinde bir takım depeg yaşayan Acala oldu. Fiyatında düşüş yaşanan Acala, yaşadığı düşüş sonrası birçok yerde kendisine yer buldu.

Listenin devamında ise sırayla listelerimizde görmeye alışık olduğumuz Evmos, Kujira, Celsius Network ve Shiba Inu yer aldı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala