bitcoinBTC/TRY
1.105.257,53 TL 3,07%
ethereumETH/TRY
59.681,53 TL 2,17%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.661,97 TL 1,08%
xrpXRP/TRY
17,77 TL 1,79%
solanaSOL/TRY
1.763,47 TL 9,70%
usd-coinUSDC/TRY
28,87 TL 0,27%
staked-etherSTETH/TRY
59.724,34 TL 2,36%
cardanoADA/TRY
11,18 TL 3,13%
dogecoinDOGE/TRY
2,33 TL 3,86%

Paylaş

Temsilciler Meclisi komitesinden CBDC karşıtı tasarı

CBDC

Kripto para sektöründe birçok ülke merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ile yakından ilgileniyor. Bu kez Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’ndeki Cumhuriyetçiler’den bir hamle geldi. Fed’in merkez bankası dijital para birimini doğrudan bireylere vermesini engelleyecek bir yasa tasarısı sundu.

Temsilciler Meclisi komitesi CBDC karşıtı tasarısını sundu

Demokratlar ve Cumhuriyetçiler olası bir ABD CBDC’sinin geleceğini tartışırken gerginlikler yaşanmaya başladı. Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, Demokratların itirazlarına rağmen CBDC karşıtı tasarıyı ileri sürdü.

abd hazine yetkilisi cbdcde gizlilik dikkate alinmalie

Washington’daki seçilmemiş bürokratların merkez bankası dijital para birimi çıkarmasını engellemeyi amaçlayan mevzuat Temsilci Tom Emmer tarafından yeniden uygulamaya konuldu. Bununla beraber temsilci Tom Emmer, R-Minn, geçen hafta merkez bankasının bireylere doğrudan CBDC yayınlamasını ve Fed’in bir aracı aracılığıyla dolaylı olarak CBDC yayınlamasını yasaklayacak olan HR 5403 sayılı “CBDC Gözetimi Önleme Eyalet Yasası”nı tanıttı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala