SuperRare Çalışanlarının Yüzde 30’unu İşten Çıkartıyor

superrare calisanlarinin yuzde 30unu isten cikartiyor

Kripto kışı şirketlere zor günler yaşatmaya devam ederken, varlığını sürdürmek isteyen platformlar işten çıkarmalara ve bu sayede maliyetleri düşürmeye devam ediyor. Son olarak NFT pazar yeri platformu olan SuperRare, çalışanlarını işten çıkararak küçülmeye gideceğini açıkladı.

SuperRare Küçülmeye Gidiyor

Kripto para piyasalarında yaşanan düşüşler NFT endüstrisini de olumsuz etkiledi. NFT’lere olan taleplerin düşmesiyle birlikte, NFT pazar yeri servislerinin gelirlerinde de önemli bir gelir kaybı yaşandı.

Popüler NFT pazar yeri uygulamalarından birisi olan SuperRare’ın CEO’su John Crain, paylaştığı bir mesajda çalışanlarının yüzde 30’unu işten çıkaracağını açıkladı.

superrare calisanlarinin yuzde 30unu isten cikartiyor 2

Crain tarafından paylaşılan mesajda, “Boğa koşusu esnasında pazarla birlikte büyüdük. Son aylarda ise büyüyen pazar şartları esnasında yaptığımız agresif büyümenin sürdürülebilir olmadığını gördük. Agresif büyüme esnasında çok fazla işe alım yaptık ve bu hatanın tüm sorumluluğunu üstleniyorum.” ifadesini kullandı.

NFT pazar yeri SuperRare, Mart 2021’de 1confirmation ve Velvet Sea Ventures liderliğinde 9 milyon dolarlık yatırım aldı. Bununla birlikte Ashton Kutcher ve Mark Cuban gibi isimler de pazar yerine yatırım yapan ünlü isimler arasında yer aldı.

Son olarak SuperRare NFT pazar yeri platformu, özünde sanatçılarla çalışmaya yönelmesiyle rakiplerinden ayrılıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.134,64 TL 2,25%
ethereumETH/TRY
30.322,26 TL 2,40%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
5.948,05 TL 3,56%
xrpXRP/TRY
7,78 TL 0,80%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
7,32 TL 1,80%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 2,04%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 7,34%
Bağlantıyı kopyala