Square İsim Değiştirdi, Hisseleri Düştü

square isim degistirdi hisseleri dustu

Twitter’ın çatı şirketi Square, ismini Block olarak değiştirerek yeniden markalaşma yoluna gitti. İsim değişikliğiyle birlikte tüm projeler tek çatı altında toplandı. Diğer yandan Square Crypto’nun adı da Spiral olarak değiştirildi. Tüm bu değişikliklerden sonra Square (SQ) hisseleri ise düşüş yaşadı.

Square Hisseleri Düştü

Square (SQ) hisseleri, isim değişikliğinin açıklamasının ardından düşüş yaşadı. Haberin açıklanmasından kısa bir süre önce SQ hisseleri 207.36 dolardan işlem görüyordu. Haberin etkisiyle yüzde 6,2’lik bir kayıp yaşandı ve 194,50 dolardan işlem görmeye başladı. Haberin ani etkisi, şirketin kripto dünyasına yaklaşacağına dair spekülasyonlarla birlikte yatırımcıları korkuttu şeklinde yorumlandı.

square isim degistirdi hisseleri dustu 2

Kripto sektörüyle bağlantı ise şirketin isminden geliyor. Block isminin Blockchain teknolojisine atıfta bulunduğu şeklinde değerlendirildi. Hatırlayacağınız gibi, Facebook da metaverse projelerine ağırlık vermekle birlikte ismini Meta olarak değiştirmişti.

Square’in CEO’su Jack Dorsey, isim değişikliğinin birçok anlamı olduğunu söyledi.

Blockchain teknolojisinin yanında Dorsey’in Bitcoin’in sıkı bir savunucusu olduğu biliniyor. Bu duruşunu, çeşitli girişimlerle de destekliyor. Şirket, merkezi olmayan bir borsa (DEX) kurmanın yanında Bitcoin madencilik makineleri geliştirmeyi planlıyor. Bu kapsamda Cash App, kullanıcılarına bir süreliğine Bitcoin alıp satma izni vermişti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 516.202,77 TL 1,72%
ethereum
Ethereum (ETH) 34.711,06 TL 4,51%
tether
Tether (USDT) 13,60 TL 0,39%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.299,14 TL 0,44%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,60 TL 0,26%
cardano
Cardano (ADA) 14,42 TL 1,13%
xrp
XRP (XRP) 8,36 TL 1,16%
solana
Solana (SOL) 1.266,02 TL 1,20%
terra-luna
Terra (LUNA) 706,94 TL 4,42%
polkadot
Polkadot (DOT) 252,33 TL 1,46%
Bağlantıyı kopyala