Jack Dorsey’in Square’i Adını Block Olarak Değiştirdi

jack dorseyin squarei adini block olarak degistirdi

Twitter’ın kurucu ve eski CEO’su olan Jack Dorsey kısa bir süre önce CEO’luk görevinden istifa etmişti. Şimdi ise Dorsey’in yine kurucusu olduğu Square, adını Block olarak değiştirdi ve tüm projeleri altına topladı.

Bu yeni ad değişikliği ile birlikte üst şirket olacak olan Block, bünyesinde Square, Tidal, CashApp ve TBD‘yi barındıracak.

jack dorseyin squarei adini block olarak degistirdi

Square Artık Block’un Bir Parçası

Jack Dorsey’in Twitter’ın CEO’luğu görevinden istifa etmesi üzerine kısa bir süre sonra Square’in adının değiştirilmesi dikkatlerden kaçmadı. Diğer taraftan Square Crypto’nun adı da SpirtalBTC olarak değiştirildi.

Buna ek olarak şirketin CEO’su Dorsey, konuyla alakalı olarak yaptığı basın açıklamasında, “Satıcı işimiz için, ait olduğu yer olan Square markasını oluşturduk” dedi.

Block yeni bir isim, ancak ekonomik güçlendirme amacımız aynı kalıyor. Nasıl büyüdüğümüz veya değiştiğimiz önemli değil, ekonomiye erişimi artırmaya yardımcı olacak araçlar oluşturmaya devam edeceğiz.”

Square, 2009’daki kuruluşundan bu yana, işletme olarak Cash App, TIDAL ve TBD54566975’i bünyesine ekledi. Son olarak. buisim değişikliği ise daha fazla büyüme için bir ip ucu olarak kabul ediliyor.

Son olarak Block’un New York Menkul Kıymetler Borsasındaki sembolünün SQ olarak kalacağını da belirtelim. 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 486.261,41 TL 5,28%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.156,97 TL 9,48%
tether
Tether (USDT) 13,51 TL 0,04%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.953,68 TL 6,84%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,47 TL 0,26%
cardano
Cardano (ADA) 13,92 TL 9,68%
xrp
XRP (XRP) 8,13 TL 6,33%
solana
Solana (SOL) 1.213,05 TL 10,86%
terra-luna
Terra (LUNA) 754,34 TL 13,37%
polkadot
Polkadot (DOT) 240,37 TL 7,67%
Bağlantıyı kopyala