Square, Bitcoin Bazlı 1.81 Milyar Dolarlık Gelir Elde Etti

square-bitcoin-odakli-merkeziyetsiz-borsa-tbdexi-duyurdu

Dijital ödeme şirketi Square, yayınladığı 3. çeyrek gelir raporunda, Bitcoin kaynaklı, 1.81 milyar dolar gelir açıkladı. Açıklanan Bitcoin geliri, yıllık bazda yüzde 11 artış gösterdi. Bitcoin brüt kârı ise gelirinin yaklaşık yüzde 2’si olan 42 milyon dolar olarak belirtildi. 

Square CEO’su Jack Dorsey kazanç çağrısı sırasında, şu noktalara değindi:

“Bitcoin odaklı olmaz üzere merkeziyetsiz bir finansal hizmet oluşturmayı kolaylaştırmak ve açık kaynak geliştirici platformu oluşturmak için ‘TBD’ isimli bir iş kurduk. Bu ayın ilerleyen dönemlerinde ayrıntılı bir dokümantasyon paylaşmayı planlıyoruz.”

square-bitcoin-bazli-1-81-milyar-dolarlik-gelir-elde-etti

Square Bitcoin Gelirini Giderek Artırıyor

Yeni açıklanan rapor ile birlikte bir çok detay daha paylaşıldı. Bu detaylar arasında Square’in eşler arası ödeme platformu Cash App de bulunuyor. Cash App, sırasıyla yıllık yüzde 16 ve yüzde 33 artışla 2.39 milyar dolar gelir ve 512 milyon dolar brüt kar bildirdi. 

Dorsey ayrıca Square’in bir Bitcoin donanım cüzdanı ve madencilik sistemi başlatma planları hakkında da bazı detaylara yer verdi:

“Her ikisi de Bitcoin’in ana akım bir kitleye ulaşmasına yardımcı olurken aynı zamanda ağı ve ekosistemi güçlendirmeye odaklanıyor. Her ikisini de, yol boyunca tüm kararlarımızı, ilerlememizi ve sorularımızı paylaşan toplulukla işbirliği içinde, uzun yıllar boyunca öğreneceğimiz bu uzun vadeli fırsatların her birini açık bir şekilde inşa edeceğiz.”

Square hisseleri, haberimizin yazımı itibarıyla yüzde 1.99 düşüş ile 248.67 dolardan işlem görüyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 653.567,51 TL 0,50%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.204,26 TL 1,04%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.242,72 TL 2,89%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,12%
solana
Solana (SOL) 2.352,27 TL 1,36%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,46%
xrp
XRP (XRP) 11,40 TL 0,46%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,25%
polkadot
Polkadot (DOT) 423,39 TL 1,01%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,47 TL 1,62%
Bağlantıyı kopyala