SIX Digital Exchange, Fireblocks ile Ortaklık Kuruyor

SIX Digital Exchange

Kripto para sektörü gelişme kaydederken bu alandaki yapılan ortaklıklarda artış göstermeye başlamış durumda. Bununla beraber SIX Digital Exchange (SDX), kısa süre önce , Web3 Birimi SDX Web3 Services’in, düzenlenmiş aracılara ve kurumsal yatırımcılara yardımcı olmak için en hızlı büyüyen dijital varlık ve kripto teknolojisi platformlarından biri olan Fireblocks ile stratejik bir işbirliği geliştirdiğini doğruladı.

SIX Digital Exchange, Fireblocks ile El Sıkıştı

SIX Digital Exchange, resmi bir basın açıklamasında, teklifin İsviçre’deki ve Avrupa bölgesindeki finans firmaları, şirketler ve bankalar gibi kurumsal müşterilere yönelik olduğunu belirtti.

six digital exchange fireblocks ile ortaklik kuruyor

SIX Digital Exchange Başkanı David Newns konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

SDX’te, dijital varlıkların ve onların altında yatan blok zinciri teknolojisinin, geleneksel altyapının sağlayamayacağı net faydalar sunduğuna inanıyoruz. SDX, geçen yıl Ekim ayında SDX Exchange ve CSD’nin lansmanı ve geçen ay SDX Web3 Hizmetlerinin lansmanı ile kurumsal benimsemeyi destekliyor.

Geçen yıl SIX Digital Exchange , FINMA’dan düzenleyici onay aldı. O dönemden beri borsa, Daura ile yakın zamanda yaptığı işbirliği de dahil olmak üzere birkaç önemli ortaklık kurdu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
428.561,44 TL 1,11%
ethereumETH/TRY
33.727,54 TL 1,77%
tetherUSDT/TRY
17,94 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
17,93 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.650,15 TL 1,21%
cardanoADA/TRY
9,95 TL 1,29%
xrpXRP/TRY
6,72 TL 0,44%
binance-usdBUSD/TRY
17,93 TL 0,19%
solanaSOL/TRY
772,71 TL 2,70%
dogecoinDOGE/TRY
1,57 TL 14,02%
Bağlantıyı kopyala