Singapur Merkez Bankası’ndan Stablecoin’lere Destek

singapur merkez bankasindan stablecoinlere destek

Singapur Merkez Bankası Başkanı Tharman Shanmugaratnam kısa süre önce kripto varlıklar konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Shanmugaratnam özellikle Stablecoin’lerin ülkenin finans sektöründe bir yeri olduğunu belirtti.

Bu yeni teknolojilerin kullanımı için ihtiyaç olan tek şeyin ise sadece yasadışı finansmanla ilgili bazı düzenlemeler olduğunu ifade etti.

Başkan, Asya Finansal Piyasalar Forumu’nda yaptığı konuşma sırasında kripto paralara desteğini belirtti. Teknolojinin finansal kullanım durumlarının “saf spekülasyon” ve “yasadışı finansman”ın ötesine geçebileceğini ekledi.

Tharman Shanmugaratnam 2

Singapur Merkez Bankası Başkanı Stablecoin’leri Destekliyor

Şu anda birçok düzenleyici kurum, geleneksel finansal sistemlerde Stablecoin’lere yoğunlaşmış görünüyor. Singapur Merkez Bankası Başkanı ise her ne kadar Stablecoin’lerin oldukça faydalı olabileceğini düşünüyor. Ancak bu tür varlıkların “yasadışı finansman” için kullanımlarıyla mücadele için düzenlenmesi gerektiğini de kabul ediyor:

“Gelecekte, düzenlenmiş Stablecoin’lerin ucuz, hızlı ve anında ödemeler için sınırlar arasında yenilik yapan ve daha uyumlu hale gelen geleneksel bir ödeme sisteminde yararlı bir role sahip olacağı ve bir gelecek olacağını düşünüyorum.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 692.329,37 TL 2,95%
ethereum
Ethereum (ETH) 52.377,05 TL 2,70%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.596,77 TL 8,56%
tether
Tether (USDT) 11,89 TL 0,42%
solana
Solana (SOL) 2.490,96 TL 2,47%
cardano
Cardano (ADA) 19,97 TL 0,12%
xrp
XRP (XRP) 12,36 TL 0,83%
polkadot
Polkadot (DOT) 471,02 TL 0,69%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,89 TL 0,19%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,62 TL 0,80%
Bağlantıyı kopyala