Shiba Inu, En Çok Görüntülenen Kripto Para Oldu

shiba inu en cok goruntulenen kripto para oldu

Meme kripto para birimleri bu yılın şüphesiz en ilgi çekenleri arasında yer aldı. Dogecoin (DOGE) katili olarak ünlenen Shiba Inu (SHIB) de onlardan biri. Shiba Inu, CoinMarketCap’in en çok görüntülenen kripto para birimi oldu. Bu haliyle SHIB, Bitcoin‘i (BTC), Ethereum‘u (ETH) ve Dogecoin’i (DOGE) geride bıraktı.

Shiba Inu En Çok Görüntülenen Kripto Para Birimi

CoinMarketCap, Twitter üzerinden, en çok görüntülenen kripto para birimlerini paylaştı. Buna göre, Shiba Inu 12 ayda 188 milyondan fazla görüntülenme kaydetti. Bu, Bitcoin‘in 145 milyonluk görüntülenmesinden yaklaşık 43 milyon daha fazla.

Listenin üçüncü sırasında ise Dogecoin yer alıyor. Dogecoin, yıl boyu toplamda 107 milyon görüntülenme aldı. Dogecoin’i takip eden kripto para birimleri ise 86 milyonla Cardano (ADA) ve 81 milyonla Ethereum (ETH) oldu.

Buradaki ilgi çeken en önemli nokta, Shiba Inu‘nun sadece 15 ay önce hayatımıza girmiş olması. Bu arada SHIB, en değerli kripto para birimleri arasında da 13. sırada.

Geçen ay, popüler kripto para borsalarından biri olan Kraken, Twitter’da 2.000’den fazla beğeni alması halinde SHIB’i destekleyeceğini açıklamıştı. Söz konusu tweet, 4.000 beğeni aldı.

Son olarak, haberin yazımı sırasında SHIB’in, CoinMarketCap verilerine göre 0.00003705 dolardan işlem gördüğünü belirtelim.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 471.476,22 TL 4,70%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.366,84 TL 8,36%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,66%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.827,34 TL 8,16%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,35%
cardano
Cardano (ADA) 14,37 TL 6,45%
solana
Solana (SOL) 1.268,43 TL 16,64%
xrp
XRP (XRP) 7,98 TL 7,80%
terra-luna
Terra (LUNA) 857,62 TL 1,47%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,24 TL 8,85%
Bağlantıyı kopyala