SEC’den Dolandırıcılık Suçlaması Geldi

secden dolandiricilik suclamasirrf

Kripto para sektörü dalgalı bir dönemden geçerken, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yaptığı açıklamalar ile gündeme geliyor. Çıkan haberlere göre; ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Blockchain teknoloji şirketi CoinDeal aracılığıyla kayıt dışı menkul kıymet satışı iddiasıyla sekiz kişi ve işletmeyi suçladı. 

SEC, 8 Kişiyi Dolandırıcılık ile Suçladı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), sekiz kişi ve işletmeyi CoinDeal adlı bir Blockchain teknoloji şirketiyle ilgili suç iddiasıyla suçladı.

secden dolandiricilik suclamasirfv

SEC, sekiz kişi ve işletmeyi CoinDeal adlı bir blockchain teknoloji firmasıyla ilgili suç iddiasıyla suçladı. Bireylerin, hiçbir anlaşma yapılmamasına veya yatırımcılara fonların geri verilmemesine rağmen, şirketin trilyonlara satılacağına söz verdiği iddia ediliyor. 

Neil Chandran adlı bir sanık, 14 Eylül 2022’den beri elektronik dolandırıcılık ve cezai olarak elde edilen parasal işlem suçlamalarından tutukluydu.

Chandran, Davidson, Glaspie, Knott ve Mossel’in, hiçbir satın alma yapılmamasına veya yatırımcılara fon tahsis edilmemesine rağmen CoinDeal’in trilyonlarca dolara satılacağını iddia ettiği iddia edildi. Chandran’ın ayrıca bir tekne, emlak, araba ve diğer kişisel kullanımlar için yatırımcı fonlarından milyonlarca dolar kullandığı iddia edildi. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.154,65 TL 1,89%
ethereumETH/TRY
30.635,79 TL 2,04%
tetherUSDT/TRY
18,84 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.127,84 TL 1,29%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 2,57%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
7,39 TL 1,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 3,49%
okbOKB/TRY
844,43 TL 2,18%
Bağlantıyı kopyala