SEC, Ripple Davasında Yeniden Keşif Talep Etti

SEC Ripple Davasinda Yeniden Keşif Talep Etti

SEC ve Ripple, kripto dünyasının efsane hikayelerinden birini yazmaya devam ediyor. Yakın zamanda XRP sahiplerinin davada amici curiae statüsünün kaldırılmasını talep etmiş ancak bu talebi reddedilmişti. Son olarak davasından vazgeçmeyen SEC, bu sefer de yeniden dava keşifi için başvuruda bulundu.

SEC, Ripple Davasında Yeniden Keşif Talep Etti

SEC, Ripple’a Karşı Mahkeme Celbi Yayınlama İzni İstiyor

Yakın tarihli bir mektup, Sulh Hakimi Sarah Netburn‘e, Ripple’ın hukuk ekibi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) davadaki keşfi yeniden açmak istediğini iddia ediyor. Sanıklar, ajans yetkililerinin kamuoyuna açıklamalarda bulunduğu birkaç video kaydının kopyalarını elde etmek için mahkemeden taraflara ait olmayan mahkeme celbi yayınlama izni talep ettiler.

Söz konusu videoları barındıran video platformları, kullanıcıların kopyalarını izinsiz indirmelerini yasaklamış durumda. Bu nedenle, Ripple’ın hukuk ekibinin artık gerekli içeriği indirebilmek için mahkeme celbi sunması gerekiyor.

Mahkemenin sanıkların söz konusu şirketlere celp gönderme talebini kabul etmesi durumunda, evraklar daha sonra SEC tarafından onaylanacak.

Ancak, bu istek SEC ile bitmiyor. Davacı, kendi iddialarını desteklemek için bazı kayıtların kopyalarını elde etmeyi mümkün kılacak kendi mahkeme celplerine hizmet etmek için mahkemenin keşfi yeniden başlatmasını istiyor.

Davanın sonucunda bu talebin kabul edilip edilmeyeceği bilinmiyor, ancak kabul edilmesi durumunda SEC’in elinin güçleneceğini söyleyebiliriz.


Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
382.355,76 TL 7,33%
ethereumETH/TRY
29.502,47 TL 10,64%
tetherUSDT/TRY
18,08 TL 0,07%
usd-coinUSDC/TRY
18,06 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
5.158,71 TL 2,43%
binance-usdBUSD/TRY
18,12 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
6,17 TL 6,05%
cardanoADA/TRY
8,34 TL 6,87%
solanaSOL/TRY
663,78 TL 4,03%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,35%
Bağlantıyı kopyala