SEC Komisyon Üyesi Hester Peirce, DeFi’ın Aracıları Ortadan Kaldırma Vaadini Destekliyor

Abone Ol:google-news
0
23/06/2021

SEC Komisyon üyesi Hester Peirce, düzenleyicinin en açık sözlü kripto para savunucusu olarak tanınıyor.

Bugün gerçekleştirilen bir röportajda Peirce DeFi çalışmalarının birçoğunu desteklediğini belirtirken, komisyonun ICO ile ilgili çalışmasıyla özdeşleştirdiği uygulamaya dayalı yaklaşıma karşı çıktı.

“Bunun yaptırıma dayalı bir yaklaşım olmasını istemiyorum. DeFi içindeki belirli konulara açıklık getirmeliyiz bu kesinlikle yapmamız gereken bir şey.

Belli bariz şeyler var. Eğer gerçekten merkezileştirilmiş merkezi olmayan bir platformsanız, muhtemelen menkul kıymetler yasaları sizin için de geçerli olacaktır.”

ABD düzenlemeleri uzun zamandır bir varlığın değerini kontrol eden üçüncü bir tarafın varlığının, o varlığı menkul kıymet olarak tanımlamaya neden olacağını ifade ettiğinden, menkul kıymet yasalarının kripto para birimi ile karmaşık bir ilişkisi söz konusu. DeFi genel olarak üçüncü tarafları, taraflar arasındaki alışverişlerden çıkarmayı umuyor.

SEC ve birçok düzenleyici ise, rapor sunabilen ve işler daha kötüye gittiğinde yargılanabilecek olan aracıların varlığını istediğinden, bu tür aracıları ortadan kaldırma girişimlerini endişe verici buluyor. DeFi davasında, kimin kovuşturulacağı sorusu kalıcı bir endişe nedeni. Peirce ise bunu olumlu olarak görüyor.

“Aracıların ortadan kaldırılması, finansal istikrar için oldukça yardımcı olabilir. Aynı zamanda finansal hizmetlere aynı şartlarla kolay erişim sağlamak son derece önemli. Bu olumlu bir gelişme.”

Kaynak: TheBlockCrypto

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.044 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Cem Yavuz

1992 yılında İzmir'de doğan Cem, Tarih üzerine eğitimini tamamladıktan sonra, kripto para sektörüne adım attı. 2017'den bu yana kripto para sektörü ile yakından ilgilenen Cem, Kriptomeda yayınlarından BTCHaber'de editör olarak görev yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 289.186,08 TL 4,05%
ethereum
Ethereum (ETH) 18.444,35 TL 4,14%
tether
Tether (USDT) 8,55 TL 0,07%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.587,17 TL 4,28%
cardano
Cardano (ADA) 10,34 TL 2,27%
xrp
XRP (XRP) 5,19 TL 1,63%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,55 TL 0,16%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,66 TL 1,11%
polkadot
Polkadot (DOT) 115,59 TL 4,86%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,55 TL 0,01%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap