SEC, Grayscale’in Bitcoin ETF Teklifini Reddetti

sec grayscalein bitcoin etf teklifini reddetti

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Grayscale’in GBTC’yi Bitcoin ETF’ye dönüştürme teklifini değerlendirdi. SEC, yaptığı açıklamada Grayscale’in Bitcoin ETF teklifini reddettiğini açıkladı.

Grayscale’in GBTC’yi Bitcoin ETF’ye Dönüştürme Teklifi Reddedildi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yaptığı son açıklama ile Grayscale’in GBTC’yi Bitcoin ETF’ye dönüştürme önerisini reddettiğini duyurdu. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, başvuruda tekrarlanan uzatmalardan sonra Grayscale’in Bitcoin Trust’ının (GBTC), Bitcoin ETF’ye dönüştürülmesi teklifi için ret emri yayımladı.

sec grayscalein bitcoin etf teklifini reddetti 2

Mayıs 2022’de dünyanın en büyük Bitcoin fonunu yöneten varlık yöneticisi Grayscale, Bitcoin ETF önerisinin onaylanması için SEC ile bir toplantı yapmıştı. SEC bu kararı ile henüz bir spot-bitcoin ETF’sinin listelenmesine izin vermemiş oldu. SEC tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Bu emir, 1 No’lu Değişiklik ile değiştirildiği şekliyle önerilen kural değişikliğini onaylamamaktadır. Komisyon, NYSE Arca’nın teklifinin Borsa gereksinimleriyle tutarlı olduğunu göstermek için Borsa Yasası ve Komisyonun Uygulama Kuralları kapsamındaki sorumlulukları karşılamadığı sonucuna varmıştır. Ulusal menkul kıymetler borsası kurallarının, ilgili kısımda, “dolandırıcılık ve manipülatif eylem ve uygulamaları önlemek için tasarlanmasını” ve “yatırımcıları ve kamu çıkarlarını korumak için” olması gerektiren Yasa Bölüm 6(b)(5).

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
386.549,79 TL 8,44%
ethereumETH/TRY
30.552,80 TL 8,88%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
17,94 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
5.087,65 TL 8,37%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
6,11 TL 9,75%
cardanoADA/TRY
8,41 TL 13,11%
solanaSOL/TRY
657,83 TL 11,16%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 14,63%
Bağlantıyı kopyala