SEC, Forsage’i Kripto Ponzi Dolandırıcılığıyla Suçladı

sec forsagei kripto ponzi dolandiriciligiyla sucladi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), kripto şirketleri üzerindeki denetimlerini artırmaya devam ediyor. SEC, pazartesi günü Forsage’den iddia edilen 300 milyon dolarlık küresel kripto piramidi ve ponzi şemasının bir parçası olarak 11 kişiyi suçladı.

SEC, Forsage Kurucularını ve Destekçilerini 300 Milyon Dolarlık Dolandırıcılıkla Suçladı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), perakende yatırımcıların merkezi olmayan bir akıllı sözleşme platformu olduğunu iddia eden Forsage tarafından kandırıldığı iddia ediliyor. Şirketin en son Rusya, Gürcistan Cumhuriyeti ve Endonezya’da yaşadığı bilinen dört kurucusu ve Forsage’ı web sitesinde ve sosyal medya platformlarında destekleyen ABD merkezli üç destekçi suçlandı. Bazıları en az beş ABD eyaletinde faaliyet gösterdiği iddia edilen planın tanıtım grubu olan Crypto Crusaders adlı grubun üyeleridir.

sec forsagei kripto ponzi dolandiriciligiyla sucladi 2

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Kripto Varlıklar ve Siber Birimi şefi Carolyn Welshhans konu hakkında yaptığı açıklamada, “Şikayetin iddia ettiği gibi, Forsage büyük ölçekte başlatılan ve yatırımcılara agresif bir şekilde pazarlanan sahte bir piramit şemasıdır” ifadesini kullandı. Konu hakkında Forsage şirketinden ya da yöneticilerinden bir açıklama gelmedi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
432.911,81 TL 4,43%
ethereumETH/TRY
32.251,82 TL 5,66%
tetherUSDT/TRY
17,93 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
17,91 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.881,96 TL 2,32%
xrpXRP/TRY
6,88 TL 2,58%
cardanoADA/TRY
9,73 TL 4,45%
binance-usdBUSD/TRY
17,93 TL 0,12%
solanaSOL/TRY
771,50 TL 6,68%
polkadotDOT/TRY
166,59 TL 8,46%
Bağlantıyı kopyala