Samsung Asset, Hong Kong’da Blockchain ETF’sini Başlatacak

samsung asset hong kongda blockchain etfsini baslatacak

Kripto para sektörünün gelişme kaydetmesi ile beraber borsada işlem gören fonlara (ETF) olan talepte artmış durumda. Bu kez Güney Koreli varlık yöneticisi Samsung Asset Management, Hong Kong borsasında (HKEX) bir Blockchain borsa yatırım fonu (ETF) listeleme planlarının olduğunu açıkladı.

Samsung Asset, Bu Yıl İçerisinde Hong Kong’da Blockchain ETF’sini Listeleyecek

Samsung’un yatırım kolu Samsung Asset Management, Hong Kong borsasında listelemeyi düşündüğü ETF’nin Asya’nın kriptoları ve Blockchain teknoloji şirketlerini takip eden ilk halka açık ETF’si olacağını söylüyor.

samsung asset hong kongda blockchain etfsini baslatacak 2

Elde edilen bilgilere göre Hong Kong’da listelenecek olan ETF, net varlıklarının en az yüzde 80’ini Blockchain şirketlerinin hisse senetlerine yatıran ve Silvergate Cap, CME Group ve SBI Holdings’i sayan ABD’de listelenen bir ETF olan BLOK ile aynı yapıya sahip olacak. 

Ayrıca hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz günlerde Avustralya‘da, üç yeni kripto ETF’sinin yayınlanması bekleniyordu ancak son dakika gecikmeleri ile karşı karşıya kalarak, söz konusu ETF lansmanını ertelemek zorunda kararı aldı.

Son olarak Samsung Asset Management, HKEX’teki mevcut beş ETF’sinin yanı sıra şirket adı altında yeni ETF’yi markalaştırmayı planlıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
339.073,91 TL 0,42%
ethereumETH/TRY
19.135,49 TL 1,71%
tetherUSDT/TRY
16,79 TL 0,24%
usd-coinUSDC/TRY
16,81 TL 0,33%
bnbBNB/TRY
3.938,29 TL 0,09%
binance-usdBUSD/TRY
16,83 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
5,41 TL 1,87%
cardanoADA/TRY
7,71 TL 1,66%
solanaSOL/TRY
604,22 TL 0,35%
dogecoinDOGE/TRY
1,14 TL 1,70%
Bağlantıyı kopyala