Rusya Bitcoin Madenciliğini Yasallaştırmayı Görüşecek

rusya bitcoin madenciligini yasallastirmayi gorusecek

Ukrayna işgali sonrasında pek çok devlet tarafından yaptırıma maruz kalan Rusya, kriptoya yakınlaşmaya devam ediyor. Rusya, kısa bir süre içerisinde Bitcoin madenciliğini yasallaştırmayı görüşecek.

Rusya Bitcoin Madenciliğini Ele Alacak

Rusya Devlet Duması Mali Piyasalar Komitesi başkanı Anatoly Aksakov, ülkenin kısa süre içinde Bitcoin madenciliğini yasallaştırmayı ele alacağını açıkladı.

Aksakov tarafından yapılan açıklamada söz konusu Bitcoin madenciliğinin yasallaştırılmasının bir ay içinde görüşüleceğini belirtti. Rusya’da benzer bir teklif daha önce geri çevrilmişti. Teklifin değişen koşullarla birlikte olumlu olarak sonuçlanması bekleniyor.

rusya bitcoin madenciligini yasallastirmayi gorusecek 2

Bu yılın başlarında Rusya, Bitcoin madenciliğini yasallaştırmak için bir teklifi görüşmüştü. Teklif milletvekilleri tarafından görüşüldükten sonra, teklif reddedilmişti. Teklifin reddedilmesinin gerekçesi olarak tasarının aceleyle yapıldığı belirtilmişti.

Rusya’nın içinde bulunduğu zor durum göz önüne alındığında, Bitcoin madenciliğinin yasallaştırılması teklifinin bu sefer olumlu bir şekilde sonuçlanması bekleniyor. Yeni yasa tasarısı doğrudan hükümet tarafından desteklenmiyor olsa da hükümetin son dönemde kripto para birimlerine sıcak baktığı biliniyor. Son olarak teklifin önümüzdeki haftalarda oylanması bekleniyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
307.723,70 TL 0,30%
ethereumETH/TRY
22.237,40 TL 0,77%
tetherUSDT/TRY
18,61 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.575,82 TL 1,12%
usd-coinUSDC/TRY
18,63 TL 0,03%
binance-usdBUSD/TRY
18,63 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
7,40 TL 4,37%
dogecoinDOGE/TRY
1,53 TL 0,37%
cardanoADA/TRY
5,85 TL 1,04%
matic-networkMATIC/TRY
15,68 TL 1,74%
Bağlantıyı kopyala