Rolex, NFT Odaklı Ticari Marka Başvurusunda Bulundu

rolex nft odakli ticari marka ba

Birçok marka ve şirket NFT sektöründe yer almak için çalışmalarını hızlandırmış durumda. Özellikle birçok marka NFT alanına adım atabilmek için ticari marka başvuruları yapıyor. Son olarak lüks saat markası Rolex, NFT ve kripto dünyasına adım atabilmek için ticari marka başvurusunda bulundu.

Rolex, Ticari Marka Başvurusu Yaptı

Kripto para sektörü her geçen gün daha fazla genişliyor ve varlıkları giderek daha popüler hale geliyor. Böylece birçok şirket ve marka bu alanda yer almak istiyor. Son olarak lüks saat üreticisi Rolex de bu akıma uydu diyebiliriz. Rolex, NFT ve kripto dünyasına adım atabilmek için ticari marka başvurusu yaptı.

Söz konusu başvuru ticari marka ve patent avukatı Michael Kondoudis‘ın resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşıldı.

Özellikle, lüks saat üreticisinin ticari marka başvurusu, NFT’leri, NFT destekli medyayı, NFT pazarlarını, kripto anahtarlarını ve işlemlerini ve ayrıca sanal ve kripto para borsasını tanıtma planlarını öneriyor.

Söz konusu belgelere göre, ticari marka başvurusu Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) sunuldu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
316.543,20 TL 0,20%
ethereumETH/TRY
23.710,27 TL 0,80%
tetherUSDT/TRY
18,69 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.437,44 TL 0,53%
usd-coinUSDC/TRY
18,68 TL 0,12%
binance-usdBUSD/TRY
18,68 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
7,37 TL 1,52%
dogecoinDOGE/TRY
1,90 TL 3,24%
cardanoADA/TRY
6,06 TL 2,38%
matic-networkMATIC/TRY
17,26 TL 0,79%
Bağlantıyı kopyala