Robinhood Hisseleri Yüzde 3.1 Geriledi

robinhood hisseleri yuzde 3 1 geriledi

Son zamanlarda adını sık sık duyduğumuz kripto varlık alım satım platformlarından biri de Robinhood. Shiba Inu’yu (SHIB) listelemesi ile ilgili sık sık gündeme gelen Robinhood için Change.org’da anket bile açıldı. Ancak, konu bu kez farklı. Robinhood veri güvenliği ihlali iddialarını doğruladı. Bunun ardından Robinhood hisseleri de düştü.

Robinhood Veri Güvenliği İhlalini Doğruladı, Hisseleri Düştü

3 Kasım’da Robinhood ile ilgili veri güvenliği ihlali iddiaları ortaya çıkmıştı. Şirket bunu 8 Kasım’da yayınladığı resmi blog gönderisiyle doğruladı. Bu doğrulamanın hemen ardından Robinhood hisseleri yüzde 3.1 oranında geriledi.

robinhood hisseleri yuzde 3 1 geriledi 2

Şirket ihlali şu sözlerle anlattı:

“Yetkisiz bir üçüncü taraf, müşterilerimizin bir kısmı için sınırlı miktarda kişisel bilgiye erişim sağladı”

Şirketin yaptığı açıklamaya göre, söz konusu ihlal kontrol altına alındıktan sonra, hackerlar yetkililerle iletişime geçerek bir ödeme talep etti.

Sızdırılan verilere bakacak olursak, ismi açıklanmayan üçüncü tarafından yaklaşık 5 milyon kişinin e-posta adreslerinin bir listesini ve yaklaşık 2 milyon kişilik farklı bir grubun tam isimlerini aldığını söyledi.

Robinhood veri güvenliği ihlali ile ilgili durumun kontrol altına alındığını söyledi ve Sosyal Güvenlik, banka hesabı veya banka kartı numaraları gibi hiçbir kişisel bilginin açığa çıkmadığına dair güvence verdi.

Ek olarak, hiçbir müşterinin finansal kayıp yaşamadığı da belirtildi.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 654.617,63 TL 0,14%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.284,81 TL 0,53%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.247,73 TL 2,31%
tether
Tether (USDT) 11,92 TL 0,61%
solana
Solana (SOL) 2.350,00 TL 0,36%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,29%
xrp
XRP (XRP) 11,39 TL 0,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,91 TL 0,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 423,51 TL 1,61%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,47 TL 1,00%
Bağlantıyı kopyala