Robinhood, Borsalar Arası Ticaret Platformu Cove Markets’ı Satın Aldı

robinhood borsalar arasi ticaret platformu cove marketsi satin aldi

Kripto para sektörü hızla gelişmeye devam ederken; platformlar, yeni ürünlerle daha geniş kitlelere hitap etmek için yarışıyor. Son olarak kripto para borsası Robinhood çapraz borsa ticaret platformu Cove Markets’ı satın aldığını açıkladı.

Bu yapılan satın alım ile birlikte Cove Markets, temel kripto alım satım ürününü desteklemeye hizmet edecek ve Robinhood üzerinden kullanıcıların hesaplarını yönetmesini kolaylaştıracak. Diğer taraftan Cove kurucu ortakları Scott Knudsen, Victor Glava ve ekibi, Robinhood kripto ekibine katılacak. 

robinhood borsalar arasi ticaret platformu cove marketsi satin aldi 2

Cove Markets Artık Robinhood’un Bünyesinde

Üç yıl önce kurulan Cove Markets, müşterilerin birden fazla borsa platformunda hesapları yönetmesine ve aynı zamanda verileri takip etmesini sağlıyor. Artık Robinhood’un bünyesinde olan şirket, borsanın kripto ürününe daha sofistike bir avantaj sağlayacak şekilde ayarlanacak.

Robinhood Crypto COO’su Christine Brown, konuyla alakalı olarak şunları kaydetti:

“Scott, Victor ve Cove Markets ekibi kripto ticaret platformumuzu güçlendirecek ve kripto endüstrisindeki liderliğimizi güçlendirmemize yardımcı olacak. Ticaret ve kripto piyasası altyapısındaki zengin deneyimleri, müşterilerimize kripto piyasalarında daha iyi rekabetin faydalarını getirerek daha güçlü ticaret yetenekleri oluşturmamıza yardımcı olacak.” 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 492.965,96 TL 0,73%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.769,10 TL 0,60%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,02%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.128,41 TL 3,35%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,30%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,73%
solana
Solana (SOL) 1.265,76 TL 2,31%
xrp
XRP (XRP) 8,27 TL 0,66%
terra-luna
Terra (LUNA) 846,74 TL 3,66%
polkadot
Polkadot (DOT) 248,21 TL 2,68%
Bağlantıyı kopyala