Ripple ve YouTube, Dolandırıcılığa Karşı Birlikte Mücadele Verecek

ripple ve youtube dolandiriciliga karsi birlikte mucadele verecek 1

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple’ın YouTube ile birlikte çalışacağını duyurdu.

Garlinghouse tarafından yapılan açıklamada, şirketin YouTube ile anlaşmaya vardığı kaydedildi. Buna göre Ripple, XRP dolandırıcılık videoları nedeniyle YouTube’a dava açmayacak ve bu türden dolandırıcılıkları önlemek için medya devi ile iş birliği de yapacak.

Birçok popüler kripto parada olduğu gibi, Ripple’ın da YouTube üzerinde dolandırıcılar tarafından yayılan birçok videosu bulunuyor. Bu dolandırıcılık girişimleri, kişilere Ripple veya CEO Garlinghouse’un adına sonsuz sayıda XRP kazanma vaadi sunuyor. Dolandırıcılar popüler YouTube hesaplarını ele geçiyor ve onları Ripple olarak yeniden adlandırarak girişimlerini başlatıyor.

Ripple, bu dolandırıcılıkları tespit etme, kaldırma ve önlemede YouTube ile iş birliği yapacak. Garlinghouse konu hakkında şunları söyledi:

“Sosyal platformlar, kripto para dolandırıcılıkları konusunda çözümün bir parçası olma ihtiyacının farkına varılmasına izin vermedeki rollerini kabul etmeye başlıyor.”

Garlinghouse, kötü amaçlı bu faaliyetleri önlemek için XRP araçlarından da bahsetti. Ona göre, XRP Ledger hesaplarındaki şüpheli etkinliklerle savaşan XRP Forensics araçları, bu konuda yardımcı olabilir.

İkilinin arasında yapılan anlaşmanın kesin detayları ise gizliliğini koruyor.

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
313.396,78 TL 0,96%
ethereumETH/TRY
22.904,53 TL 2,22%
tetherUSDT/TRY
18,63 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.293,23 TL 1,51%
usd-coinUSDC/TRY
18,63 TL 0,05%
binance-usdBUSD/TRY
18,63 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
7,09 TL 1,06%
dogecoinDOGE/TRY
1,79 TL 4,32%
cardanoADA/TRY
5,79 TL 2,21%
matic-networkMATIC/TRY
16,50 TL 2,65%
Bağlantıyı kopyala