Ripple, Küresel CBDC Sempozyumu’nda Öncü Rol Oynayacak

ripple kuresel cbdc sempozyumunda oncu rol oynayacak

Blockchain şirketi Ripple, sektörde öncü şirketler arasında yerini korumak için yeni adımlar atmaya devam ediyor. ABD merkezli Blockchain şirketi Ripple, CBDC alanında önde gelen küresel bir etkinlik olan Küresel CBDC Sempozyumu’ndaki ilk platin ortak oldu.

Küresel CBDC Sempozyumu’nda İlk Platin Ortak: Ripple

İngiltere’nin başkenti Londra’da yıllık olarak gerçekleşen Küresel Dijital Para Enstitüsü Sempozyumu, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) alanında kilit aktörlerin katılım gösterdiği geniş çaplı toplantılar arasında yer alıyor. Blockchain şirketi Ripple, Küresel Dijital Para Enstitüsü Sempozyumu 2023’ün ilk platin ortağı oldu.

ripple kuresel cbdc sempozyumunda oncu rol oynayacak 2

Küresel ödemeler için bir ekosistem oluşturma hedefleri olan Ripple için Küresel CBDC Sempozyumu, şirketin planlarını gerçekleştirebilmesi noktasında iyi bir fırsat sunabilir. Söz konusu etkinlik Londra’da merkez bankacılığı, ekonomi politikası ve kamu yatırımı için bağımsız bir buluşma noktası olan Resmi Para ve Finansal Kurumlar Forumu (OMFIF) tarafından düzenleniyor. Etkinlik 10 – 11 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleşecek.

Etkinliğe Ripple’ın üst düzey yetkililerinden kamu politikası başkanı Susan Friedman ve merkez bankası sözleşmelerinden sorumlu başkan yardımcısı James Wallis konuşmacı olarak katılacak.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.765,74 TL 0,57%
ethereumETH/TRY
38.230,24 TL 0,29%
tetherUSDT/TRY
20,14 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.256,43 TL 0,75%
usd-coinUSDC/TRY
20,14 TL 0,00%
xrpXRP/TRY
10,61 TL 5,91%
cardanoADA/TRY
7,65 TL 0,63%
staked-etherSTETH/TRY
38.220,77 TL 0,22%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,22%
matic-networkMATIC/TRY
18,19 TL 0,84%
Bağlantıyı kopyala