PostFinance, Kripto Ticareti ve Saklama Hizmetleri Sunacak

postfinance kripto ticareti ve s

Kripto para birimlerinin hızla benimsenmesi ile beraber bu alandaki çalışmalarda artış göstermeye başladı. İsviçre postanesi bankacılık kolu aracılığıyla PostFinance, kullanıcılardan gelen artan talebin ardından bir alım satım ve saklama ürünü sunarak kripto para birimi girişini genişletme planlarını duyurdu.

PostFinance’den Kripto Ticareti ve Saklama Hizmetleri Hamlesi

İsviçre postanesi bankacılık kolu aracılığıyla PostFinance, kripto ticareti ve saklama hizmetleri sunacağını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre; en geç 2024 yılına kadar kullanıma sunulması muhtemel olan hizmet, bankanın ülkedeki ilk kripto para birimi ürünlerinden bağımsız olacak.

postfinance kripto ticareti ve saklama hizmetleri sunacakss

PostFinance perakende bankacılık başkanı Sandra Lienhart konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Müşterilerimiz bu pazara kendi bankaları aracılığıyla doğrudan erişim istiyor. Bunun yanında son 18 ayda kripto para birimlerinin artan kurumsallaşması göz önüne alındığında, pazara girmek için ideal bir zaman oldu.

Ayrıca belirtmek gerekirse söz konusu yeni hizmet, diğer dış ortaklarla devam eden görüşmelerle birlikte, öncelikle kripto para birimlerinin alım satımını ve muhafazasını içerecek. 

PostFinance, çeşitli kripto ürünleri sunmak için JPMorgan Goldman Sachs, Citibank ve Fidelity gibi önde gelen küresel borç verenlere katılıyor. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
381.325,10 TL 8,00%
ethereumETH/TRY
29.533,39 TL 10,45%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
18,10 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.149,49 TL 2,97%
binance-usdBUSD/TRY
18,12 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 6,57%
cardanoADA/TRY
8,26 TL 8,90%
solanaSOL/TRY
662,33 TL 4,57%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 6,24%
Bağlantıyı kopyala