Polkadot Parachain Müzayedeleri, DOT’a Yaradı

polkadot parachain muzayedeleri dota yaradi

Polkadot (DOT), ekimde ayında parachain müzayedeleri için program duyurusu yapmıştı. Polkadot parachain müzayedeleri ile birlikte Polkadot blok zincir ağındaki yerel kripto para birimi olan DOT da ATH yaptı.

Polkadot Parachain Müzayedeleri ile DOT da ATH Yaptı

Polkadot parachain müzayedeleri bu ay içinde gerçekleşecek. Beklenen başlangıç tarihi 11 Kasım. Müzayedeler için geri sayım devam ederken DOT cephesinden yeni bir ATH geldi. 1 Kasım itibariyle DOT, 50 dolar seviyesini aştı. Bu arada son ATH’nin 48,73 dolar ile mayıs ayında yapıldığını belirtelim.

51,47 dolar ile ATH yapan DOT, CoinMarketCap verilerine göre, haberin yazımı sırasında 48,27 dolardan işlem görüyor. Ayrıca kripto varlık, CoinMarketCap’in en değerli kripto varlıkları listesinde de 8. sırada konumlanıyor.

polkadot parachain muzayedeleri dota yaradi 2

Müzayedeye dönecek olursak, parachain kaydı ve kitle kredilerini etkinleştirme hareketi Polkadot konseyinden geçti ve halk oylamasına gitti. Geçilirse, parachain ekipleri parachainlerini kaydettirebilecek ve kitle kredilerini 4 Kasım’da açabilecek.

Başta da söylediğimiz gibi 5 Polkadot parachain müzayedesinin ilk partisi 11 Kasım’da başlayacak ve her hafta yeni bir müzayede yapılacak.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 698.454,23 TL 4,27%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.746,67 TL 6,26%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.027,73 TL 7,14%
tether
Tether (USDT) 13,68 TL 0,75%
solana
Solana (SOL) 2.744,10 TL 7,21%
cardano
Cardano (ADA) 19,73 TL 8,11%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,68 TL 0,28%
xrp
XRP (XRP) 11,38 TL 6,18%
polkadot
Polkadot (DOT) 391,35 TL 7,04%
terra-luna
Terra (LUNA) 946,72 TL 7,86%
Bağlantıyı kopyala