Petrol Üreticileri ve Bitcoin Madencileri Buluştu

petrol ureticileri ve bitcoin madencileri bulustu

Kripto madenciliği tarafındaki fırsatlar hakkında birçok görüşme yapılıyor. Son olarak, Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde bazı petrol üreticileri ve Bitcoin madencileri, bu fırsatlar hakkında konuşmak için bir araya geldi.

Toplantının ana konularından biri tabii ki petrol üreticilerinin kaynaklarını daha verimli kullanmaları konusu oldu. Kaynakların doğru kullanımıyla birlikte madenciler de enerji kaynaklarını daha verimli şekilde kullanabilecek.

Toplantıya toplamda 200’den fazla yatırımcı katıldı.

petrol ureticileri ve bitcoin madencileri bulustu 2

Petrol Üreticileri ve Bitcoin Madencileri Ne Yapacak?

Boru hattı inşa etmek için açılan ve çok büyük olmayan petrol kuyuları, genellikle bu esnada doğal gaz ceplerini yakıyor. Bunun çözümü ise Bitcoin madenciliğinden geçiyor olabilir. Söz konusu doğal gaz, her kuyuda, mikro madencilik operasyonlarını besleyecek jeneratörleri çalıştırmak için kullanılabilir. Bu düzenlemenin hem madenciler hem de üreticiler için faydalı olacağını söylemek mümkün. Aynı zamanda bu gazı atmosfere salmak için yakmak zorunda kalmamak da çevreye oldukça faydalı.

Toplantının katılımcılarından biri de Hayden Griffin Haby III idi. Haby, hem Bitcoin madencisi hem de bir petrol üreticisi. Bu toplantıyı iki dünyanın birleşmesi olarak değerlendiren Haby şunları söyledi:

“Bitcoin madenciliği sayesinde, gazı sadece atmosferde yakmak yerine çok para kazanabileceğimizi duyduğumda, gözlerimi kaçıramadım”

 

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 402.729,14 TL 0,99%
ethereum
Ethereum (ETH) 29.987,29 TL 0,66%
cardano
Cardano (ADA) 20,52 TL 2,55%
tether
Tether (USDT) 8,44 TL 0,10%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.571,73 TL 1,54%
xrp
XRP (XRP) 9,12 TL 3,07%
solana
Solana (SOL) 1.273,31 TL 4,93%
polkadot
Polkadot (DOT) 296,17 TL 3,65%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,03 TL 2,70%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,44 TL 0,02%
Copy link
Powered by Social Snap