Paxos Anketinde İlginç Kripto Para Sonucu

paxos anketinde ilginc kripto para sonucu

Son zamanların tartışmalı şirketleri arasında yer alan Paxos, kısa bir süre önce kullanıcılarına kripto para birimlerine dair anket yöneltti. Kısa bir süre önce yapılan ankete göre Paxos kullanıcıları, gelişen varlık sınıfı için değişken bir yıla rağmen Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto para birimine yönelik coşkunun arttığı görülüyor.

Ankete göre Kripto Para Birimlerine İlgi Artıyor

Kısa bir süre önce yapılan bir Paxos anketine göre, kripto para birimlerine olan ilgi artmaya devam ediyor. Ankete katılan Amerika Birleşik Devletleri merkezli çalışma çağındaki 5.000 yetişkinin yüzde 75’i “kriptonun geleceğine güveniyor ya da biraz güveniyor.” Paxos’un kullanıcı anketi 5 Ocak 2023 ve 6 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleşti. Söz konusu ankette 50.000 dolardan fazla kazanan, bir banka hesabı olan ve son üç yılda kripto satın alımı yapan yetişkin kullanıcılar katıldı.

paxos anketinde ilginc kripto para sonucu 2

Anket verilerine göre, anketi yanıtlandıran kişilerin yüzde 72’si geçtiğimiz yıl yaşanan kripto piyasalarındaki oynaklık konusunda, “biraz endişeli ya da hiç endişeli” olmadığını belirtti. FTX’in çöküşüyle birlikte 2022’nin zor bitmesine rağmen anket, Amerikalı tüketicilerin dijital varlıklarla ilgilenmesinin devam ettiğini gösteriyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
526.976,38 TL 0,89%
ethereumETH/TRY
33.413,11 TL 0,19%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
6.198,82 TL 1,01%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
8,80 TL 8,65%
cardanoADA/TRY
6,78 TL 2,34%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,37%
staked-etherSTETH/TRY
33.355,63 TL 0,15%
matic-networkMATIC/TRY
20,82 TL 0,33%
Bağlantıyı kopyala