Osprey Funds Solana Trust’ı Piyasaya Sürdü

Solana O

Kripto varlık yönetim firması Osprey Funds, özel yerleşim için geliştirilen Solana Trust ürününü piyasaya sürdü. Ek olarak Osprey, bunun ABD’de yalnızca SOL’a yatırım yapan ilk yatırım ürünü olduğunu belirtti.

Osprey rakibi Grayscale ise kısa süre önce SOL’a bağlı bir güven ürünü başlatmayı araştırdığını açıklamış ancak henüz resmi olarak başlatmadıklarını söylemişti.

Osprey Funds Solana fonu şu anda akredite yatırımcılar için minimum 10.000 dolarlık bir yatırımla abonelik için kullanılabilir durumda. Varlık yöneticisi, fonu OTCQX piyasasında “mümkün olan en kısa sürede” listelemeye devam etmeyi planladığını ve ayrıca Ocak 2023’e kadar tüm yatırımcılar için yüzde 2,5 yönetim ücretinden feragat ettiğini ekledi.

Osprey Funds tekliflerini genişletmeye devam ederken, şirket şu anda Bitcoin (BTC), Polkadot (DOT) ve Algorand’a (ALGO) bağlı ürün ve hizmetler sunuyor.

solana

Solana (SOL) Yükselişini Sürdürüyor

Solana’nın fiyatı bir ay önce 50 doların altındayken yüzde 400’ü aşan bir artışla rekor üstüne rekor kırdı. Solana hem perakende hem de kurumsal yatırımcılardan büyük ilgi görüyor. Yatırımcısının yüzünü güldüren SOL, son 24 saatte yeni ATH belirleyerek CoinGecko verilerine göre 213.47 dolara kadar çıktı. İşlem hacmi ise son 24 saatte 55 milyar dolara yaklaştı. Yükseliş sonrası düşüş yaşayan Solana Cryto Briefing’e göre genel direnci kırabilirse yeni 237 dolar hedefi ortaya çıkabilir.

Solana (SOL) haberimizin yazımı itibarıyla CoinGecko verilerine göre 185.23 dolardan işlem görüyordu.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 733.455,90 TL 0,56%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.080,68 TL 2,91%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.051,22 TL 2,09%
tether
Tether (USDT) 12,85 TL 0,20%
solana
Solana (SOL) 2.925,11 TL 4,27%
cardano
Cardano (ADA) 19,92 TL 2,33%
xrp
XRP (XRP) 12,55 TL 3,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,85 TL 0,02%
polkadot
Polkadot (DOT) 462,56 TL 4,54%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,73 TL 1,72%
Bağlantıyı kopyala