Dipten En Tepeye: Solana ve Fantom

dipten en tepeye solana ve fantom

Kripto para borsasında son zamanlarda bir çöküş yaşanıyor diyebiliriz. Bu çöküşten etkilenen kripto paralar olduğu gibi, çabuk kurtulanlar da var. Solana ve Fantom ikilisi de çabuk toparlayanlar arasında yer alıyor. Her iki kripto para da daha yüksek fiyatlara çıkabilecek önemli destek seviyelerine gelmiş durumda.

Veri analiz platformu Santiment, yatırımcılar arasında bir yükseliş eğilimi olduğunu işaret etti. Satın alma baskısındaki önemi artış, bazı kripto paraların ATH yapmasına da izin verdi.

Solana ve Fantom, V Şeklinde Toparlandı

Solana ve Fantom ikilisi, son 24 saatte yüzde 30’dan fazla yükseldi ve böylece V şekilde bir toparlanma yaşandı. SOL, 216 dolar ile dikkat çekerken, FTM 1,94 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Satın alma baskısı sürerse, her iki kripto paranın da daha yüksek seviyelere çıkma ihtimali var.

dipten en tepeye solana ve fantom 3

Dört saatlik grafik, Solana’nın 213 ile 218 dolar arasında psikolojik direkt seviyesinin üstüne çıkmaya çalıştığını gösteriyor. SOL‘un son zamanlardaki önemli kazanımları düşünüldüğünde, yatırımcıların karşılar elde etme konusundaki potansiyel bir artış durumuna temkinli yaklaştığı söylenebilir.

Cryto Briefing’e göre, SOL’da genel direnç kırılırsa 237 dolar hedefi ortaya çıkabilir. Herhangi bir düşüşte ise 195 dolarlık alana dikkat etmek önemli. SOL, bu temel destek seviyesini kaybederse 170 ile 160 dolara doğru düşüşünü sürdürebilir.

Fantom tarafında ise yüzde 38’lik bir düşüş yaşandı. Sonrasında 1,15 dolarlık destek seviyesinden güçlü bir sıçrayışla geri döndü. Bu dönüş, FTM‘yi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,94 dolara taşıdı. Satış baskısında yaşanan artış Fantom’u önemli bir seviyeye taşıyabilir. Bu seviyeler sırasıyla 1,58 dolar ve 1,50 dolar.

dipten en tepeye solana ve fantom 4

1,86 dolar seviyesinin de FTM’nin yükseliş trendinde önemli bir rol oynayacağı düşünülüyor. Bu fiyat noktasına yakın, dört saatlik bir mum kapanışı, FTM’nin fiyat kesit moduna girişine işaret edebilir. Bu durumda, 2,30 dolara hatta 2,56 dolara kadar yükseliş yaşanabilir.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 379.462,86 TL 1,32%
ethereum
Ethereum (ETH) 27.742,16 TL 1,55%
cardano
Cardano (ADA) 20,50 TL 6,24%
tether
Tether (USDT) 8,47 TL 0,01%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.391,64 TL 1,39%
xrp
XRP (XRP) 9,06 TL 0,46%
solana
Solana (SOL) 1.330,60 TL 12,57%
polkadot
Polkadot (DOT) 298,31 TL 11,50%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,04 TL 0,80%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,46 TL 0,38%
Copy link
Powered by Social Snap