OpenSea Kurucu Ortağı Şirketten Ayrılıyor

OpenSea Kurucu Ortaği Şirketten Ayriliyor

NFT sektörünün en popüler pazar yerlerinden biri olan OpenSea, yeni güncelleme ve ürünleri ile birlikte sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. Bir dönem açıkları ve NFT sahiplerinin varlıklarını kaybetmesi ile sorunlar yaşayan OpenSea, yönetimsel olarak bazı değişikliklerden geçiyor. Öyle ki OpenSea’nin kurucu ortağı Alex Atallah şirketten ayrılacağını ancak yönetim kurulunda kalacağını açıkladı.

OpenSea Kurucu Ortağı Twitter Üzerinden Şirketten Ayrıldığını Duyurdu

NFT sektöründe en popüler pazar yerlerinden biri olan OpenSea’nin kurucu ortağı Alex Atallah, bugün, kurucu ortağı olduğu şirketten ayrılacağını ve yönetim kurulunda kalacağını Twitter üzerinden duyurdu. Bununla birlikte yaptığı açıklamada bazı detaylara yer veren Atallah, şirketten ayrılsa bile yönetim kurulunda kalacağını vurguladı. Bununla birlikte paylaştığı tweet’in altında ise “yeni başlangıçlar” adlı bir yazısını paylaştı. Yazısında şu ifadelere yer verdi:

“OpenSea’den uzaklaşmak için çok zor bir karar verdim. Son günüm 30 Temmuz olacak ve yönetim kurulunda kalacağım. OpenSea’nin fırsatı, yönü ve başındaki liderlik ekibi konusunda her zamankinden daha heyecanlıyım. Yerinde harika bir temel ile, dikkatimi birincil tutkuma geri döndürmeye hazır hissediyorum: sıfırdan bir şey inşa etmek

Bu açıklamalar NFT sektörünün en ünlü platformlarından birinin kurucu ortağından gelinde akıllara “acaba yeni bir pazar yeri mi geliyor?” sorularını getirdi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
446.270,34 TL 4,00%
ethereumETH/TRY
34.532,30 TL 5,48%
tetherUSDT/TRY
17,96 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
5.965,15 TL 0,16%
usd-coinUSDC/TRY
17,98 TL 0,54%
xrpXRP/TRY
6,91 TL 2,33%
cardanoADA/TRY
9,81 TL 2,37%
binance-usdBUSD/TRY
18,02 TL 0,87%
solanaSOL/TRY
811,82 TL 7,97%
polkadotDOT/TRY
171,04 TL 0,90%
Bağlantıyı kopyala