bitcoinBTC/TRY
1.188.494,61 TL 6,56%
ethereumETH/TRY
63.756,85 TL 7,07%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
7.002,20 TL 0,75%
xrpXRP/TRY
17,84 TL 7,64%
solanaSOL/TRY
2.021,89 TL 5,75%
usd-coinUSDC/TRY
28,72 TL 0,71%
staked-etherSTETH/TRY
63.918,97 TL 6,76%
cardanoADA/TRY
15,76 TL 10,39%
dogecoinDOGE/TRY
2,73 TL 7,66%

Paylaş

OKX, türev ticaretini borsa dışına taşıyor

OKXten Rekor OKB Yakimi22

Kripto para borsası OKX, borsada tutulan varlıklarla ilişkili karşı taraf riski olmadan türev ticareti için harekete geçti. Borsa, bu çerçevede varlık yöneticisi CoinShares ve saklama ortak girişimi Komainu ile iş birliği yaptı.

Rusya Kripto Borsasi OKXin Web Sitesine Erisimi Kapatti 2

CoinShares ile Komainu’nun karşı taraf riskini en aza indirerek türev işlemlerinde TradFi standartlarını hedeflediği kaydedildi. CoinShares Hedge Fon Çözümleri Başkanı Lewis Fellas, borsa dışı uzlaşmanın spot piyasalar için kolay olduğunu söyledi. Fellas, türev ticareti söz konusu olduğunda benzer düzenleme sağlamanın büyük bir fark yaratacağını söyledi.

Teminat anlaşması yaptıklarını belirten Fellas, OKX’in türev ürünlerinin tamamında uygulanmasının hedeflediğini aktardı. Fellas, marj finansmanı olduğu için uygulamanın çok daha karmaşık olduğunu ifade etti ve “Aşağı yönlü risk azaltma ile uğraşmanız gerekiyor. Müşteri, büyük bir pozisyon koyarsa ve bu pozisyon düşerse, teminat çağrılarıyla nasıl başa çıkarsınız?” değerlendirmesinde bulundu.

Fellas, bir grup başka hedge fonun da yeni sistemi kullanacağını söyledi. Takas sisteminin zamanı geldiğinde diğer borsalara genişletileceğini de sözlerine ekledi. OKX, Japon bankası Nomura, CoinShares ve Ledger’ın ortak girişimi Komainu ile haziran ayında çalışmalara başlamıştı.

Etiketler:
Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala