NYDIG, ABD’deki Bazı Bankaların Yakında Kripto Para Alım Satım Hizmeti Vereceğini Açıkladı

Abone Ol:google-news
0
05/05/2021

Kripto para saklama sağlayıcısı NYDIG, ABD’deki bazı bankaların yakında müşterilerine mevcut hesapları aracılığıyla Bitcoin satın almasına, satmasına ve tutmasına izin vereceğini söyledi. 

NYDIG Başkanı Yan Zhao’ya göre, bankalar yakında müşterilerine kripto para alım satım ve saklama imkanı tanıyacak. Zhao, müşterilerin Coinbase ve diğer kripto para borsalarına dolar gönderdiklerini gördükleri için bankaların böyle bir şeye karar verdiğini söylüyor. Zhao konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bu sadece müşterilerinin Bitcoin istediğini düşünen bankaların kararı değil. Bunu yapmamız gerekiyor çünkü verileri görüyoruz diyorlar.”

NYDIG, önde gelen New York merkezli varlık yönetimi şirketi Stone Ridge’in 10 milyar dolarlık yan kuruluşudur. Şirket, ABD’li bankaların önümüzdeki aylarda müşterilerilere Bitcoin hizmetleri sunmasını sağlamak için fintech devi Fidelity National Information Services (FIS) ile ortaklık kurdu. 

Şirketin banka çözümleri başkanı olarak görev alan yetkilisi Patrick Sells, programa yüzlerce bankanın halihazırda kayıtlı olduğunu belirtiyor. Büyük ABD’li bankalar ile görüşmelerin sürdüğünü söyleyen Sells, kabul eden kurumların daha çok Suncrest gibi küçük kurumlar olduğunu söylüyor. Sells konu hakkında şunları ifade etti:

“Yaptığımız şey, sıradan Amerikalıların ve şirketlerin mevcut banka ilişkileri yoluyla Bitcoin satın alabilmelerini kolaylaştırmak. Tüm bankacılık işlemlerini yapmak için mobil uygulamamı kullanıyorsam, artık Bitcoin satın alma, satma ve tutma olanağına sahibim.”

Kaynak: CNBC

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.021 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 314.801,13 TL 15,30%
ethereum
Ethereum (ETH) 22.181,30 TL 8,81%
tether
Tether (USDT) 8,70 TL 0,10%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.171,10 TL 12,02%
cardano
Cardano (ADA) 13,78 TL 10,96%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,86 TL 7,08%
xrp
XRP (XRP) 7,63 TL 9,62%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,61 TL 0,33%
polkadot
Polkadot (DOT) 194,67 TL 11,48%
uniswap
Uniswap (UNI) 210,09 TL 13,05%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap