Nomad Bridge Hacklendi ve Milyonlarca Dolar Çalındı

nomad bridge hacklendi ve milyonlarca dolar calindi

Nomad Blockchain köprüsünde yaşanan bir hack saldırısı nedeniyle milyonlarca doların çıkışına neden olduğu düşünülüyor. İlk verilere göre 100 milyon dolar değerindeki WBTC, WETH ve USDC etkilenmiş olabileceği belirtiliyor.

Nomad Bridge 100 Milyon Dolarlık Hack Saldırısına Maruz Kaldı

Nomad bridge üzerinde yaşanan bir hack saldırısı, milyonlarca dolar değerinde kripto varlığın çıkışına neden oldu. Hala tam olarak zararın boyutunun hesaplanamadığı hack saldırısının, etkileri araştırılmaya devam ediliyor. Nomad bridge sözleşmesinden ilk çıkışlar, WBTC üzerine odaklandı. Hack saldırısında ayrıca WETH ve stablecoin olan USDC varlıkları da etkilendi. İlk belirlemelere göre 100 milyon dolarlık kripto paranın hack saldırısında etkilendiği düşünülüyor.

nomad bridge hacklendi ve milyonlarca dolar calindi 2

Yapılan hack saldırısının tek bir kişi tarafından mı yoksa birden fazla kişi ile mi gerçekleştirildiği şimdilik bilinmiyor. Saldırıya dair ilk gelen verilere göre Blockchain verilerinde işlemlerin birden fazla saldırgan görünümü verilerek yapılmış olabileceği aktarılıyor. Konu hakkında açıklama yapan ekip bir Discord paylaşımında “Yaşanan olayın farkındayız ve konuyu aktif olarak araştırıyoruz.” ifadesi kullanıldı.  Son olarak Nomad, bu yılın başlarında 22.4 milyon dolarlık bir başlangıç yatırımı almıştı. Nomad’ın destekçileri arasında OpenSea ve Coinbase bulunuyordu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
392.616,56 TL 6,72%
ethereumETH/TRY
31.250,12 TL 5,78%
tetherUSDT/TRY
18,00 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
17,98 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.084,77 TL 8,30%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,12%
xrpXRP/TRY
6,20 TL 8,07%
cardanoADA/TRY
8,52 TL 12,16%
solanaSOL/TRY
655,32 TL 10,97%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 13,65%
Bağlantıyı kopyala